Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a munkaügyi központ kiközve...

Ha a munkaügyi központ kiközvetít egy munkahelyre, én nem megyek el, milyen hátrány érhet?

Figyelt kérdés
jelenleg dolgozom, nem jelentkeztem még ki (járadékot nem kapok), mert nem biztos a melóhely, 2 hónap kellene még az 1 hónap segélyhez is...

2014. febr. 22. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
törölnek a nyilvántartásból. de nyugodtan kijelentkehzetsz attól hogy a meló még nem biztos, max ujra be jelentkezel ha nem jött össze
2014. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van bejelentett munkahelyed, akkor nem lehetsz munkanélküli. A változásokat x időn belül be kell jelentened a munkanélküliben. És hiába nem kapsz semmilyen járadékot, de akkor is te addig vagy munkanélküli, ameddig nincs munkád. Tehát ha 1 hónap kéne még a segélyhez, akkor mivel dolgozol, az már elúszott. Nem számít.

És ha kiközvetítenek egy munkahelyre, ahová nem mész el, vagy felajánlanak egy munkát, amit nem fogadsz el, akkor az automatikus törlést jelent a rendszerből. De előbb-utóbb nyilván kiderül, hogy nem vagy munkanélküli, így a munkanélküli csak azt fogja folyamatos munkanélküli időszaknak leigazolni, pl. segélyhez, ami idő alatt te tényleg munkanélküli voltál.

2014. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, még egy olyan kérdésem lenne, hogy törlés esetén mennyi idő után jelentkezhetek vissza hozzájuk?
2014. febr. 22. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem erre nincs meghatározás.

Ha valahol dolgozol és 1 hónap után akár te felmondasz, akár neked felmondanak, akkor újra munkanélküli leszel és szerintem egyből regisztráltathatod magad. De ezt a munkanélküliben biztos pontosabban meg tudják mondani.

2014. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Úgy tudom 1 év múlva tudod magad újra regisztráltatni.
2014. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

"Úgy tudom 1 év múlva tudod magad újra regisztráltatni."


rosszul tudod..

nem tudom mi a legrövidebb idő, engem egy hónap próba idő után elküldtek többed magammal, és visszaregisztráltak munkanélkülibe.. még csak nem is volt egy teljes hónap, csak 20 nap..

2014. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A fiamat is törölték,mert nem jelentkezett le időben és 3 hónap után tudta magát újra regisztrálni.
2015. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!