Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy fizessek ki egy csekket...

Hogy fizessek ki egy csekket aprópénzzel?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy ilyenkor nem számítanak fel kb 10% kezelési költséget, csak azt nem tudom kell-e rolnizni,vagy elég berakni egy zacskóba és ráírni mennyi van benne. Amúgy 300db 20 ft-osról van szó, és egy 5600 ft-os csekket szeretnék kifizetni vele.

Rolnizni nem tudok, de kitaláltam hogy tizesével papír ragasztószalaggal tekerem be, és ráírom hogy hány ft-os érme, hány darab egy csomag, és hány forint. Kipróbáltam 1-et, és könnyen ki lehet szedni őket. Nem ragad ragasztószalag annyira a fémérméhez. Köszi előre is a tanácsokat.( mondjuk nem lenne rossz ha több postán lenne érmeszámláló ) Ahová vinni akarom, tudtommal nincs, és sehol nem lehet utánanézni, hogy hol van.



2023. okt. 12. 00:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Ennyivel sehogy, el fognak hajtani mivel van ra torveny hogy max 50 dbot kotelesek elfogadni
2023. okt. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
Basszus.Beviszed egy kis boltba,dohány boltba,pékségbe és megkérdezed ,kell e apro.Én is pénztáros voltam,mindig örültünk az aprónak.Simán el fogják fogadni!
2023. okt. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Az 1-es válasz írója rosszul tudja. (2023. okt. 12. 04:04)


„23. § Készpénzben teljesített fizetés esetén – ideértve a fizetési számlára történő készpénzbefizetést is – 50 darabnál több érme elfogadására a hitelintézet és a posta köteles.”

2013. évi CXXXIX. törvény a Magyar Nemzeti Bankról hatályos szövegéből.

Ez a bekezdés a törvény hatályba lépése, 2013. október 26. óta változatlan.

2023. okt. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
A 20 Ft-ost 50-esével! rollnizd be mindegyikre írjál mevet, címet telefonszámot. Úgy a posta elfogadja, max egy kötelező nyilatkozatot töltetnek ki veled.
2023. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

Postára nem kell rollnizni.


Máshová a jogszabály szerint igen, de patikákban, trafikokban meg más helyeken gyakran kiimádkozzák a pénztárcádból az aprót, ha meglátják, hogy van, senkit nem érdekel a rollnizás.

2023. okt. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 BlackSword ***** válasza:
0%
De, postán rollnizni kell, rajta címlet, darabszám, név, cím, telefonszám. És igen, ki kell tölteni a kötelező nyilatkozatot... Sokkal gyorsabb...
2023. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Istenem....mit kell ezt így túl komplikálni???Beviszed bármelyik bolt örul neki,ennyi.Nem olyan sok pénz az...
2023. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Sosem értettem az olyan életképtelen embereket, akik ilyen kérdéseket tesznek fel, s komolyan is gondolják.


Azokat az elmebeteg trollokat meg, akik lepontozták az 5. választ végképp nem, hisz az elmúlt 30 év saját tapasztalata van benne. Minden szava cáfolhatatlan tény.


Automatákat üzemeltetek, naponta kilószámra keletkezik nálam az aprópénz, így szinte mindenütt azzal fizetek. A napokban egy benzinkútnál kiszórtam négyezerért aprót a papír mellé, s be kellett vinnem a kocsiból még hatezernyi aprót, mert épp ki voltak fogyva. Eszükbe nem jutott volna rollniztatni. Ők sem hülyék, én sem.

2023. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 Sosem értettem az ilyen ***kat, hogy képes egy regényt leírni, hogy elmondhassa a hü**e véleményét is. Kit érdekel, hogy mit gondolsz? Amúgy nem életképtelenség, mert magyarországon még mindig nem tisztázott az apró beváltása, és az apróval való postán fizetés a gyakorlatban. Mert elvileg már szabályozva van régen, csak ezt minden posta máshogy értelmezi, és mondvacsinált ürüggyel próbálnak lerázni. Van ahol elfogadják önlesztve, van ahol szigorúan csak rolnizva. 5-ös, hiába vagy nagyra az automata üzemeltető tevékenységeddel, de butaságokat írsz. Ja és más szabályok vonatkoznak a vállalkozókra is beváltás terén. Most kérdeztem meg a postán, és falusi kisposta. Csak és kizárólag rolnizva fogadják el az aprót, nyilatkozattal.
2023. okt. 13. 13:17
 10/17 anonim ***** válasza:

@9


"de butaságokat írsz"


Igen, butaságokat írsz, ez vitathatatlan tény.


Azt tudnod kell, hogy nem lehet egyszerre kifogásokat is és megoldásokat is keresni.


Te az előbbit választottad, én meg az utóbbit.


Nincs ezzel gond.


Belőletek élünk.

2023. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!