Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy fizessek ki egy csekket...

Hogy fizessek ki egy csekket aprópénzzel?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy ilyenkor nem számítanak fel kb 10% kezelési költséget, csak azt nem tudom kell-e rolnizni,vagy elég berakni egy zacskóba és ráírni mennyi van benne. Amúgy 300db 20 ft-osról van szó, és egy 5600 ft-os csekket szeretnék kifizetni vele.

Rolnizni nem tudok, de kitaláltam hogy tizesével papír ragasztószalaggal tekerem be, és ráírom hogy hány ft-os érme, hány darab egy csomag, és hány forint. Kipróbáltam 1-et, és könnyen ki lehet szedni őket. Nem ragad ragasztószalag annyira a fémérméhez. Köszi előre is a tanácsokat.( mondjuk nem lenne rossz ha több postán lenne érmeszámláló ) Ahová vinni akarom, tudtommal nincs, és sehol nem lehet utánanézni, hogy hol van.



2023. okt. 12. 00:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#8 Amúgy meg postáról volt szó. Nem érdekel, hogy te mit csinálsz a benzinkúton, nem ez volt a kérdés. A végén meg el is hiszem amit írsz. Na meg azért még mindig kétséges, hogy tényleg nem vagy -e h***e, vagy troll.🙄
2023. okt. 13. 13:26
 12/17 A kérdező kommentje:
#10 Ugye tudtad értelmezni amit írtam? Mert vannak kétségeim😄
2023. okt. 13. 13:28
 13/17 A kérdező kommentje:
#10 Belőlem biztos nem élsz, mert egy "fillért" se dobtam még automatába. Nem is fogok túlárazott automatás sz**okat venni. 🙄
2023. okt. 13. 13:33
 14/17 anonim ***** válasza:
Látom, unatkozol, s emiatt csak trollkodásra futja.
2023. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#13 Ezt jól megaszontad, de személyeskedés helyett érdemben nem tudtál válaszolni. Na és mit mondanak a h***ről? Azt hogy ne vitatkozz velük, mert a rutinjukkal... Tudod hogy folytatódik😄🙄 Na és ez mennyire igaz, ezért én befejeztem😄
2023. okt. 13. 13:38
 16/17 anonim ***** válasza:

Az érdemi válasz az #5 első sorában van.


S mindegy, mennyire ágálsz ellene, az a tényeken nem változtat.


Szívesen…

2023. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 BlackSword ***** válasza:
30%

Részlet a Magyar Posta Pénzforgalmi Szolgáltatások Ászf-ből...


(2) Pénzérmék befizetésként történő elfogadása

(2.1) A Magyar Posta a pénzérméket befizetésként korlátlan mennyiségben elfogadja.

(2.2) A szolgáltatást igénybevevőnek az átadott készpénzt a jelen Fejezet (4) pontjában meghatározott

módon rendeznie kell. A „Kötelező nyilatkozat” használatára vonatkozó előírásokat a jelen fejezet (3)

pontjában foglaltak tartalmazzák.

(2.3) Ha valaki egy alkalommal bármely címletű érméből 100 db-nál többet kíván befizetni, a postai

szolgáltatóhely vezetője a nagymennyiségű érmék megszámolására egy munkanapon belül olyan

időpontot jelölhet ki, amely az egyéb szolgáltatást igénybe vevő ügyfelek kiszolgálását nem zavarja.

(3) Pénzérmék átadása „Kötelező nyilatkozat” kitöltése esetén

A Magyar Posta az érmék csomagolására vonatkozó szabályok szerint elkészített és

készpénzváltásra, befizetésre átadott érmetekercseket, érmedobozokat, érmezsákokat felbontás és

átvételkori megszámlálás nélkül is elfogadja, amennyiben az ügyfél ehhez „Kötelező nyilatkozat”-ban

hozzájárul, illetve kötelezettséget vállal arra, hogy a jelenléte nélkül, utólag megszámolt érmék

mennyiségében megállapított és közölt hiányokat elismeri és a Magyar Posta felhívására megfizeti.

Kötelező nyilatkozat kitöltése esetén az átadott érméket a jelen fejezet (4) pontjában foglalt

csomagolási egységek szerint kell rendezni és a (4.2.2.6) – (4.2.2.8) pontokban foglaltak szerint

csomagolni. A nyilatkozatot az erre a célra rendszeresített és a postákon beszerezhető

nyomtatványon lehet megtenni. A kötelező nyilatkozat mintáját a 3. számú melléklet tartalmazza.

2023. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!