Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hiszi valaki, hogy...

Miért hiszi valaki, hogy külföldre költözve gazdag lesz?

Figyelt kérdés

Testvéremék költöznek Belgiumba. Ő IT support Lvl. 1, a felesége fodrász. Itthon olyan 1-1.5 milliót kerestek nettó, nem volt hitelük, volt egy 100 m2-es házuk, 2 autójuk. A feleség szerint ez csóróság volt, nem lehet megélni, ezért költöznek. Belgiumban állítólag 15000 eurót fognak keresni, ami 6 millió forint. Ezt átszámolták és örülnek. Szerintem ez nincs átgondolva. Eladták a házat, vettek az árán itthon egy lakást, hogy kiadják, a maradék meg ment a kiköltözés költségeire, ott egy albérletben fognak lakni. Azt mondák 4000 euró lesz a bérleti díj. Hát ahogy én számolom, a kinti árakkal kb ugyanott fognak tartani mint itthon, csak albérletben. Nem tudom, hogy kint hogyan fogják megengedni az olyat, mint a kislánynak saját pónilova volt, a nagyfiú meg teniszezett magánedzővel. Szerintem ilyesmi ott sokkal drágább mint itthon. A feleség azt képzeli, hogy mivel nem lesz ott segítségük, ezért majd házvezetőnő lesz. Meg lecserélik a 2 autót 2 új Mercedesre, mert ebből a fizetésből arra is telik majd. Teljesen abban vannak, hogy a kiadásaik ugyanannyik lesznek, a fizetés meg 6x-os.

Sokan azt hiszik ott majd minden jobb lesz! Nem gondolkodnak?


2023. okt. 14. 11:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
"Mindenki a saját szerencséjének a pogácsa!"
2023. okt. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy mindent alaposan felmértek és bölcsen mérlegelve hoztak megalapozott és jó döntést, hiszen te is kint élsz, elmondtad nekik a saját tapasztalataidat, tanácsaidat, amiket nyilván figyelembe is vettek.


Az is lehet, hogy pontosan tisztában vannak benne, hogy eleinte nem nagyon költekezhetnek, de hosszabb távon jobban meg fog nekik térülni. Persze ugyanígy lehet, hogy tévképzetekkel, irreális elképzelésekkel és megalapozatlan tervekkel vágnak bele, amivel csúnyán pofára fognak esni - vagy kénytelenek lesznek nagyon gyorsan alkalmazkodni a valósághoz, amikor szembesülnek vele.


Nem ismerjük sem őket, sem a motivációikat, sem azt, hogy mennyit fognak fel a dolgokból.


Ismerek olyat, aki koppant már külföldre költözéssel, de olyat is, akinek bejött. Minden attól függ, hogy milyen képességekkel és mennyire jól alkalmazkodva csinálja valaki.

2023. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem ők tehetnek, hogy neked nevetséges a bérigényed.
2023. okt. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Btw Belgiumban max 20% többletköltséged lesz a kaján, minden random alsópolcos cucc sokkal jobb, mint amit többszörös áron itt kínálnak a nagy nevek. Pár éve napi 6-8k volt a kajám, kb 600-at kerestem, szállást adtak. Kezdő hegesztőként, 160 órában, félórányi utazással.
2023. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Meg vegyük hozzá, hogy itt 100 nettóból kellett volna kigazdálkodnom, amit ott 600-ból, szállásgond nélkül. Itt a falat kapartam hónap végén, ott meg a hatszoros összeg több mint fele csak azt várta, mikor verem el drága hülyeségekre. :)
2023. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
22%
#25 Mondjuk, ha mindenféle drága hülyeség helyett jól kamatozó befektetésekre költötted volna, azzal lényegesen jobban jártál volna.
2023. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki inkább, hogy szerencsét próbálnak, ha nem jön be nekik, majd hazatérnek. A lakásuk meg lesz hozzá, nem fognak a támogatásodra szorulni.
2023. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Hát bármit is írtok azért a 4000 eurós albérlet ott is húzós kategória, mondhatni luxus.
2023. okt. 20. 15:21
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nem veled akarják kifizettetni, addig vajmi kevéssé tartozik rád, hogy milyen drága albiban laknak. Ne üsd bele az orrod mindenbe! 😂
2023. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
#26 Csak várta, nem hinném, hogy egy igásbarom laptopon kívül sürgős lett volna bármi drága hülyeség, ez is csak azért, mert szeretek in the box zenélni, szinte biztos a flow, mással meg nemigen sikerül a közelébe se jutni. Másfél hónap nem volt az egész, és közben is szívóztak leállásokkal, de a matek attól még nem változik, hogy nekem ott nem volt szerencsém.
2023. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!