Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hiszi valaki, hogy...

Miért hiszi valaki, hogy külföldre költözve gazdag lesz?

Figyelt kérdés

Testvéremék költöznek Belgiumba. Ő IT support Lvl. 1, a felesége fodrász. Itthon olyan 1-1.5 milliót kerestek nettó, nem volt hitelük, volt egy 100 m2-es házuk, 2 autójuk. A feleség szerint ez csóróság volt, nem lehet megélni, ezért költöznek. Belgiumban állítólag 15000 eurót fognak keresni, ami 6 millió forint. Ezt átszámolták és örülnek. Szerintem ez nincs átgondolva. Eladták a házat, vettek az árán itthon egy lakást, hogy kiadják, a maradék meg ment a kiköltözés költségeire, ott egy albérletben fognak lakni. Azt mondák 4000 euró lesz a bérleti díj. Hát ahogy én számolom, a kinti árakkal kb ugyanott fognak tartani mint itthon, csak albérletben. Nem tudom, hogy kint hogyan fogják megengedni az olyat, mint a kislánynak saját pónilova volt, a nagyfiú meg teniszezett magánedzővel. Szerintem ilyesmi ott sokkal drágább mint itthon. A feleség azt képzeli, hogy mivel nem lesz ott segítségük, ezért majd házvezetőnő lesz. Meg lecserélik a 2 autót 2 új Mercedesre, mert ebből a fizetésből arra is telik majd. Teljesen abban vannak, hogy a kiadásaik ugyanannyik lesznek, a fizetés meg 6x-os.

Sokan azt hiszik ott majd minden jobb lesz! Nem gondolkodnak?


2023. okt. 14. 11:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Van még valami?
2023. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Bizonyos tekintetben tényleg jobb. Pl. nincs az ember állandó bizonytalanságban tartva az idióta politikai döntések miatt, nem kell attól tartani, mire ébred reggel, hogy milyen oktatást, vagy eü ellátást kap a gyereke, stb.

Csak a pénz miatt nyilván nem feltétlenül éri meg elmenni, ezt mindenki maga érzi és majd kitapasztalják. Nekem nem ér annyit egy új autó, hogy emiatt távol éljek a családomtól. Másnak igen. Aztán vagy meglesz az az új autó, vagy nem. Ahány ember, annyi sors, kár előre ezen rugózni már.

2023. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem világos, hogy sajnálod, vagy irigyled őket, kérdező. 😂
2023. okt. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%
Én pl. gazdag lettem és minden jobb lett. De honnan tudjam, hogy idegen emberek mit miért hisznek?
2023. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nem irigylem őket, külföldön élek, informatikus vagyok én is. Ezért pontosan tudom, hogy a jelentősen nagyobb költségek, adók miatt nem biztos, hogy ingatlan, vagyontárgyak tekintetében jobban él az ember mint otthon. Pl otthon egy új építésű lakásom volt, 98 m2. Itt egy olyan adókkal együtt jóval drágább mégha arányosítjuk is, így egy 80-as évekbeli házat bérelek. Anyagilag otthon nagyobb lábon élnék mert nagyon jók az IT fizetések, a költségek meg sokkal-sokkal alacsonyabbak az ittenihez képest. Anyagi téren szerintem abszolút nem éri meg nekik, pedig ők amiatt mennek!
2023. okt. 14. 11:17
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
#2 azért havi 1,5 millából már futja magánorvosra, illetve a gyereknek magánoktatásra.
2023. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
Van, akinek semmi nem elég.
2023. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 qkker1 ***** válasza:
93%

" Anyagilag otthon nagyobb lábon élnék"


Akkor minek vagy külföldön, ha ennyire szar?

2023. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván anyagilag akkor éri meg kimenni, ha a megélhetési költségeket beleszámítva is jobb fizetés érhető el, mint Magyarországról dolgozva. Ennek IT területen gyakorlatilag az összes jól fizető európai ország megfelel.

Meg persze van egy nem anyagi része is a dolognak, ha az ember olyan országba mehet, ahol normális az oktatás, egészségügy, infrastruktúra, levegő minősége, korrupció mértéke, cigányok mennyisége stb., akkor sokak számára ezek is vonzó tényezők. Van aki szívesebben él szerényebb körülmények között egy normális országban, mint királyként Európa egyik pöcegödrében.

2023. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 NTBS ***** válasza:
36%

Szerintem ez a média és az emberek hatása.

A kiköltöző emberek közül csak a gazdagokról mesélnek.

Sose hallasz olyat, hogy kiment Józsi a segédmunkás és az maradt.

Vagy kiment Viki szakkêpzetlenül és tàncosnő lett.

2023. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!