Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen IT dolgozókból van...

Milyen IT dolgozókból van hiány,ha a legalapabb Helpdesk melókra se jeleznek vissza, alacsony bérigénnyel?

Figyelt kérdés

Vagy ez is csak egy propaganda, valójában nincs is informatikushiány itthon?


Igaz HO állásokra jelentkeztem mert költözni nem tudok, de alacsony bérigénnyel. (bruttó 300)


Egyszerűen letojnak a cégek, teljesen.


Ez is csak egy ócska propaganda amit a hülye portfolio és társai terjesztenek?


2023. okt. 26. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Pont hogy nem az ilyen selejtekből van hiány amit egy értelmi fogyatékos is el tud végezni + kiautomatizálják mesterséges intelligenciával.


Elsősorban komoly, TAPASZTALT szakemberekre van szükség akik képesek nagyvállalati / banki rendszereket átlátni, fejleszteni, működtetni stb... csak hogy pár szektort említsek:

Kiberbiztonsági mérnök, Cloud Architekt, DevOps Engineer, Data Engineer, Site Reliability Engineer, Senior Full-Stack fejlesztő, Mesterséges Intelligencia fejlesztő stb...


Nyilván ezek a szakemberek kellő tapasztalattal azért keresnek 2 millió körül / afelett, mert nem egyszerű a terület és kevesen alkalmasak ezen pozíciók betöltésére. Minél egyszerűbb egy terület annál több jelentkező közül tudnak választani. A helpdesk az az informatika legalja párhuzamosan a falusi általános iskolai rendszergazdákkal.

2023. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnezed a tobb ezer IT-s allashirdetest LinkedIn-en es latod, hogy mibol van hiany. Ehhez miert kell kerdest kiirni itt?
2023. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen az olyan mezei looserbol van hiany mint te, ezert nem kapsz munkat ennyiert se...
2023. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Tapasztalt, senior szintű állásokból van hiány. A kezdőkkel Dunát lehetne rekeszteni.
2023. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
A legalapabb helpdesk melóra rengeteg hozzád hasonló droid jelentkezik, miért pont neked jeleznének vissza?
2023. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Ne haragudjatok, lehet hogy én vagyok a hülye, de én ezt nem értem hogy neked miért nem jeleznek vissza helpdesk állásra. Három éve amikor ott akartam hagyni az egyetemet, informatikus és egyáltalán bármilyen diploma nélkül két helyre is behívtak interjúzni.

A gyiken kérdeztem meg hogy mennyi bérösszeget mondjak és 450 bruttót mondtak a válaszolók átlagban, ezért totál értetlenül állok a helyzeted előtt.

2023. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#6


"Ne haragudjatok, lehet hogy én vagyok a hülye, de én ezt nem értem hogy neked miért nem jeleznek vissza helpdesk állásra. Három éve amikor ott akartam hagyni az egyetemet, informatikus és egyáltalán bármilyen diploma nélkül két helyre is behívtak interjúzni."


Ne haragudj de te burokban élsz? Olyan fogalmakról hallottál már, hogy: "COVID", "háború", "infláció", "hiring freeze", "leépítés" és a legfontosabb: "gazdasági helyzet változása"?


3 éve még "virágzott" az IT szektor és hiány volt a szakemberekből, de mióta beütött a COVID és kialakult a home office / hybrid munkavégzés (amit IT területen a legtöbb helyen még nem vezettek ki) boldog-boldogtalan informatikus akar lenni, főleg alacsony képzettséget igénylő területeken, mert azt hiszik hogy csak a láblógatásról szól a home office munkavégzés. Ezt tetőzi hogy a cégeknél viszont igencsak meg kellett húzni a nadrágszíjat és a legtöbb helyen nem is keresnek alacsonyan kvalifikált / pályakezdő embereket így 1-1 meghirdetett pozícióra rengeteg jelentkezés érkezik (több 100) ahol kedvükre válogathatnak a jelentkezők közül és örülhet a jelentkező ha valamekkora összegért el tud helyezkedni. Így működik a gazdaság, kereslet-kínálat alapon, amíg régen a munkavállaló volt nyeregben az utóbbi 1-2 évben jelentősen fordult a kocka.


A mai gazdasági helyzetben csak azok tudnak könnyedén munkát találni / váltani az IT szektorban akiknek kellö szakmai tapasztalatuk van (értsd seniorok / expertek a területükön) olyan technológiában amire széleskörben van igény a cégeknél.

2023. okt. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Justinianus ***** válasza:
Ha a leépítés szót ismered, a létszámstopot miért nem?
2023. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!