Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megszűnik az árvasági ellátás,...

Megszűnik az árvasági ellátás, ha rendes főállásban bejelentenek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, jelenleg egyetemi hallgató, aktív hallgatói jogviszonnyal, azonban eddig diákmunkát végeztem. Ha elkezdenék teljes főállásban dolgozni, azaz TB-t fizetni, akkor megszűnne az árvasági támogatás, vagy ez teljesen független tőle, és amíg van nappai jogviszonyom addig járhat az ellátás?

2023. nov. 1. 19:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen megszűnik. De miért is olyan fontos ez? Ennyire rá vagy izgulva arra a pár fillérre?
2023. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdés nagyon jó!


Nem találtam a jogszabályban olyan kizáró tényezőt, miszerint ha munkaviszonyt létesítesz, akkor ne járna az ellátás.


Ha nappali rendszerű képzésben részesülsz, és mellette még dolgozol is (akár rövidebb, akár hosszabb ideig), véleményem szerint nem zárja azt ki, hogy járjon az árvaellátás.

Ugyanis a hallgatói nyilvántartásból csak arról kell adatot szolgáltatni, hogy fennáll-e még a nappali rendszerű hallgatói jogviszony vagy sem.

Kereseted, jövedelmed véleményem szerint nem fogja érinteni az árvaellátás folyósítását, mert nincs olyan kizáró rendelkezés, amely ezt tartalmazná.


Aki más véleményen van, az jogszabályhelyre hivatkozzon...

2023. nov. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Személyesen érintett vagyok, kb 1,5 éve, hogy nem kapom már.


Pár évvel ezelőtt jártam nappali képzésre, majd felnőttképzésre (heti min. 7 óra), ezalatt teljes munkaidőben dolgoztam bejelentve, ugyanis másképp semmi pénzem nem volt...

Ügyintézőnél én is érdeklődtem emiatt anno, és semmi akadálya nem volt a folyósításnak. (A feltételeknek kellett megfelelni, igazolni a sulit stb...)



(Legelső válaszolónak csak annyit, hogy igen is volt, mikor az "pár fillér" nagyon sokat jelentett...)

2023. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!