Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen ember az, aki olcsón,...

Milyen ember az, aki olcsón, vagy bolti áron megveszi a hiánycikknek számító gyerek termékeket, majd bolti ár felett adja el?

Figyelt kérdés
Pl. Lidl játékkonyha jut eszembe, de biztosan van más is. Reggel verekednek érte a boltban, majd Marketplace-en 5000-rel drágábban adják, és látszólag meg is veszik. Vagy a használt is annyiba kerül, mint az új. Más termékkel és célcsoporttal nincs ilyen tapasztalatom, de biztosan léteznek.

2023. nov. 8. 22:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet annyi az összes pénze Einstein, közben mondjuk munkát keres, csak nem talál a környéken olyat, ahova épp őt vennék fel a száz jelentkezőből, ilyesmi nem fordult meg a fejedben? De lehet ezer más, lehet krónikus beteg, akinek feláras az élet (még az első blikkre agyontámogatott betegségeknél is a gyakorlatban kell költeni erre-arra, hogy valami alapszintű életminőség meglegyen). Lehet korán lerokkant, aki nem keresett túl fényesen, amikor történt, esetleg az egyáltalán nem ritka borítékos konstrukcióban jött a tisztes bér, így tengődhet annyiból, amennyi de facto adósság a kötelező kiadások után, és még hol evett. De igazad van, rohadjon meg az összes, nem?
2023. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11-es, pont ilyeneket sejtek a háttérben, de azért kérdezek mást is, nemgyerekes kategóriábn. 2-3 ilyen üzlet után bevásárol egy kicsit, vagy fizet egy gyógytornát a gyereknek. Én egy szóval nem ítélem el, nem vagyok Einstein, arra se céloztam, hogy rohadjon meg, ezt már Te tetted hozzá. Írtam, hogy kisgyerekes csoportokban vélekednek negatívan a jelenségről, ami pont felháborít. Lehet, hogy határeset a gyereke, és alapítvány híján nem kéreget, hanem így próbál pénzhez jutni. (Ha maradunk a gyerek vonalon.) Ha nekem nagyon kellene egy ilyen feláras termék, lehet, hogy örülnék, hogy valaki átverekedte magát a tömegen és azt fizetem meg.
2023. nov. 10. 23:28
 13/13 anonim ***** válasza:

Ajj, oké, csak felqrom magam az ilyeneken, aztán nekiállok fullban tolni csomószor... Az a durva, hogy a "határeset" gyerekek sokszor anyagi helyzettől függetlenül is eléggé egyszerűen diagnosztizálható "határesetek", csak megkérték az orvost, hogy ne bélyegezzük meg a gyereket inkább. Igazuk is van, úgyis annyira normális dolog már zakkantnak lenni, hogy már hiányozna, ha egyszercsak egy új generáció elkezdene itt valami szirszar hosszas és odaadó terápia nyomán életképes gyagyákat kitermelni, akik mondjuk elférnek művésznek, és képessé válnak a hivatásukhoz odatalálni az inkább kvalitásként működő furcsaságaikkal együt... Áh, milyen lenne már...

Ismét ugyanott topogunk egyébként, ahol szoktunk ilyen "Magyarországon így megy ez" szitukban: a rajtvonalnál. Egy komplett társadalom kellene megenyhüljön kicsit, sőt, egyenesen elgondolkodni dolgokon, jajjmár, és ropogó aggyal eljutni a helyes következtetésekig, hát hova gondolok én? Rájönni, hogy elég képesnek maradni arra, amire egy kisgyerek a legnagyobb természetességgel képes: nem ítélni, hanem figyelni és érdeklődni, ha valami speckó van, és ennyi. Jó, meg jó gyorsan szaladni, ha nagyon nem jön össze jól, de érted a lényeget. Kiejted a szádon, hogy elfogadás, emberszámba venni, vagy csak érvelsz, hogy elég hátrány neki a puszta tény, ne tegyünk már elé külön ilyen ostoba akadályokat, és bumm, te lettél a törzs libsije.

Oké, azt éppen nem mondanám, hogy semmi remény, de azért jobb, ha nem várunk semmit.

2023. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!