Külföldi munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most válltam külföldön munkát,es lett itt állandó lakcimem. Így otthonról szeretnék kijelentkezni, (TB-Lakcim, stb )

Hova kell ezeket a papírokat küldenem online? Olvastam hogy súlyos büntetés jár ha itt van lakcimem, meg Magyarországon is. Ezeken kívül kell még valamit intéznem? Vagy csak ez a ketto? Mi ennek a folyamata?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! 😊


nov. 20. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

"Olvastam hogy súlyos büntetés jár ha itt van lakcimem, meg Magyarországon is."

Ugyan milyen büntetés járna ezért és ki büntetne meg?

nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Külföldi letelepedési nyilatkozatot kell kitölteni. Ez a bejelentés ingyenes. A nyilvántartásba vétel után a járási hivatal kiállítja az új lakcímkártyát, és postázza az ügyfél által megadott címre.

A külföldi letelepedés előnye, hogy az aktuális helyzetet mutatja a magyarországi szerveknek (külföldön élő magyar -> pl. adóhivatal, társadalombiztosítás). Fontos, hogy a letelepedés nem érinti a magyar állampolgárságot, ez az eljárás után is fennmarad.

A nyilvántartásba vétel után kb. 2-3 hónap feldolgozási időt követően egy olyan lakcímkártyát bocsátanak ki, melyen a „külföldi cím” elnevezés szerepel. Ez az eljárás illetékköteles.


Ügyfélkapun is intézhető ->


[link]

nov. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a TB alol fontosabb kijelentketni. Errol itt talalsz infot:

[link]

nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-3 köszönöm szépen a válaszokat! 🫶

1, ha kiderulne hogy itt dolgozok, itt élek eletvitel szerűen, több 100. 000 forint bünti is jár. Egy ismerősöm így járt. 3 éven keresztül nem jelentkezett ki, majd 450.000 Ft büntetést kapott mert ugye nem lehet 2 helyen lakcimed. Tb, adó ugyanez sajnos.

nov. 21. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Amit az ismerősöd "kapott" az nem büntetés, hanem az egészségügyi szolgáltatási járulék-fizetési kötelezettsége. Valószínűleg nem jelezte, hogy külföldön van biztosítása, ezért itthon előíródott a járulék, ahogy "illik". Ha jelezte volna a NEAK felé 15 napon belül, hogy van külföldön biztosítása, nem íródott volna elő a járulék. Ennek semmi köze nincs a lakcíméhez.


Az emberek jó része úgy indul neki a nagyvilágnak, hogy többnyire lesz&r mindent, semminek nem néz utána, csak annak, hogy mennyit fognak kint keresni.


"3 éven keresztül nem jelentkezett ki,"

A járulék fizetése alól nem jelentkezett ki...

nov. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontyosan.
nov. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem úgy mondta hogy 3 éven keresztül 2 lakcime volt, és azért kapott büntit.

Na mind1. A problémák elkerülése érdekében, inkább kijelentkezem az otthoni címről. A neak már megtortent. Jó nehezen találtam meg, mit is hova is kell írni 😅

nov. 22. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem úgy mondta hogy 3 éven keresztül 2 lakcime volt, "


Láthatóan fogalma nincs, hogy mi folyik körülötte, vagy vele kapcsolatban, csak mondja, amit gondol.

nov. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne jelentkezz ki a lakcímedről, csak a tb-ből. Ha kijelentkeztél csináld vissza. 11 évet dolgoztam Németországban. 22 második felében többször voltam kórházban. Le akartam százalékoltatni magam. A háziorvos azt mondta a kórháznak kell javasolnia, A kórház azt a háziorvos dolga. Nem tudtam dolgozni. Öltözni sem tudtam a párom segítsége nélkül. A háziorvos a végén nem volt hajlandó betegállományba kiírni. Hazajöttem. A TB-t sem tudtam fizetni magam után 1 évig, mivel ez az opció 1 éves mo.-i állandó lakcímhez van kötve. Privtát orvosok. MRI,... csilliárdokárt. 1 évig.
febr. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!