Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem marad soha egy...

Miért nem marad soha egy fillérem se?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok spórolni. 33 éves fiú vagyok, középvezetői beosztásban dolgozom, de itt van november 1. és maradt 15.000 Ft-om a fizetésig. Van tartozás, diakhitel és az albérlet, ami elvisz egy csomót és bár nem főzök nagyon, mert nem bírom megenni a másnapos kaját, nem járok isten tudja milyen Michellin csillagos éttermekbe, max gyorskaja, kifőzde + napi egy meleg kaját a munkahelyen is kapok. Havi 1-2x elmegyel bulizni, valamint színházba, mozib esetleg operába is. Ruhát alig veszek, akkor se drágát. Egyszerűenképtelen vagyok félretenni, ha meg nem megyekel szórakozni, akkor minek élek kb... Remélem nem késő 30 után külföldre menni, mert itt teljességgel kilátastalan az egész...

2023. nov. 1. 13:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%

Azért nem marad egy filléred sem, mert szórod a pénzt.

Bocs, de ha nem főzöl, hanem mindig rendelsz, folyton bulizol és van egy rakás hiteled is, ne csodálkozz.


Mennyi fizut sikerül eltapsolnod havonta?

2023. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Mennyi a fizetésed? Az ősember is megélt valahogy.
2023. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

Hát ebből nem tudtunk meg semmit

Mennyit keresel, mennyit költesz és mire?

Akkor talán előrébb lennénk és tudnánk tanácsot adni, de garantálom, hogy külföldön is el fogod szórni az összes pénzed, sőt...

2023. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%

Hamarosan jönnek a huhogók, akik leszólják a szokásaidat, pedig szerintem sem írsz semmi extrémet.

"nem bírom megenni a másnapos kaját" - ezen a szokáson viszont sürgősen változtatnék, ez egy rossz beidegződés, keress, találj olyan fogásokat, amiket el tudsz otthon készíteni és másnap-harmadnap is jók. Ha nem tudsz ilyeneket akkor rossz a technikád.

Azt is megfontolnám a helyedben hogy valakivel összeköltözök.

A "keress több pénzt" tanács mindig kétélű fegyver, inkább hosszabb távon készítsd magad előrelépésre, munkahelyváltásra.

Vagy akár lakhelyváltásra, igen, nézd meg hol, mennyit tudsz keresni, ahhoz képest hogyan alakulnának ott a költségeid. Ha sokkal jobban, akkor megfontolandó lehet az is.

2023. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem azért érzed ezt, mert nagyon elszálltak az árak.


Mi nem keresünk keveset (nettó 1.6-1.7 millió két főre) és valahogy egy 200.000-es hitellel nem élünk olyan hű, de jól, mint várnám.


Pl. Nem hordunk márkás ruhákat, nem tudunk kisujjból kicsengetni 10-12 milliót egy új autóra. Nem tudunk Európán kívülre nyaralni menni. És egyre kevesebbet tudunk félretenni, ahogy egyre drágább minden.

2023. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

"MIért nem marad soha egy fillérem se?" - ezt kérdezed. Aztán úgy kezded a kifejtést, hogy képtelen vagy spórolni. Tulajdonképpen ezért nem marad pénzed.


A hiteleket, albérletet, rezsit nyilván fizetni kell. Az étkezésen lehet spórolni, a kifőzdébe járkálás is tud drága lenni, főleg ha minden áldott nap veszed magadnak a főtt ételt. Értem, hogy nem szereted a másnapos ételt, de az sem opció, hogy egy-egy adagot lefagyassz, amíg még friss és később elővedd? Régebben én is menüztem, de amióta itthonról dolgozom, főzök magamnak. Bőven észreveszem a pénztárcámon a különbséget.


A színház, mozi nem rossz dolgok, nyilván nem kell megtagadnod magadtól a szórakozást. Lehet azonban, hogy hónap elején egy meghatározott összeget félreteszel a fizetésedből, és utána úgy költesz, mintha az a pénz nem lenne. Nem írtad, mekkora a fizetésed, de esetleg 20-30-40 ezret nem tudnál félretenni minden hónap elején? Pár hónap alatt azért összejönne belőle egy kis vésztartalék.

2023. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
61%

Készíts könyvelést, jegyezd az összes bevételt és kiadást pár hónapig és pontosan látni fogod, miért nem marad pénzed.


Van rengeteg app erre, de egy mezei excel tábla is elég.

2023. nov. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%

Mert nem tudsz bánni a pénzzel. Kereshetnél 3x ennyit, akkor se lenne semmid.


Mondjuk 33 évesen fiúnak nevezni magad, hát.. elgondolkodtató.

2023. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%

#4 nem extrém, hogy nem eszeik meg másnapos kaját?


Ez luxus. Ha luxusban akar élni akkor meg ne csodálkozzon, hogy sokba kerül.

2023. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ismérvek alapján döntöd el egy kifőzdében, hogy a leves vagy a pörkölt, ami a tányérodra kerül, mai, friss főzés, esetleg "másnapos" vagy harmadnapos?


Vagy a kifőzdében simán megeszed a másnapos kaját, csak otthon nem?


Vagy az a jelszó, hogy https://www.youtube.com/watch?v=Kaqx66sg128

2023. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!