Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hazánkban válság van? Ha...

Hazánkban válság van? Ha igen, miért vannak tele mindig a gyorséttermek, Plázák fiatalokkal?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
VILÁGVÁLSÁG VAN ÉS SOK ORSZÁG ROSSZABB HELYZETBEN VAN MINT MI!nÁLUNKNÁL GAZDAGABB JOBB LEHETŐSÉGŰ ORSZÁGOKRÓL VAN SZÓ!
2010. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenkit érint ugyanúgy a válság. Nyilván annak lesz rosszabb, aki szerényebb körülmények között él. De az előtte se engedhette meg magának a gyorséttermet.
2010. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lerí rólad, hogy fogalmad sincs, mi az a közgazdaságtan.


A vásárlónak két tulajdonsággal kell rendelkeznie, hogy a piaci cserekapcsolatban részt vehessen tényleges vevőként:

- Képesnek és

- Hajlandónak

kell lennie a vásárláshoz, hogy az üzlet létrejöjjön


Amit te látsz a plázában, az csak a hajlandóság. A képesség pedig pénzt feltételez. Enélkül ugyanis "csak" potencionális vevő, nem feltétlenül vásárol.

2010. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Első lehetséges alternatíva: a gyorséttermek és plázák olyan anyagokat juttatnak a levegőbe (éttermek esetén a kajába is) amik eufóriát és függőséget okoznak, ezzel késztetve a fiatalokat a gyakori visszatérésre.

Második lehetőség: Unatkoznak és bemennek kötülnézni, ez nem azt jelenti hogy vásárolnak is valamit.

Harmadik elképzelés: Valójában tök üresek, csak manipulálják az agyhullámaidat amikor belépsz és elhitetik veled, hogy sokan vannak bent.

2010. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért egy gyorsétterem még mindig nem luxus. Kínaiban mondjuk 700 egy menü. Én szoktam főzni, de a hozzávalók nem sokkal jönnek ki olcsóbban, mint az. Igaz, hogy az 2 napra elég, de pepecselni kell az elkészítésével.

A plázák meg, heh. Hát az mindig is a kitartott k.urvák meg a maffiózó haverjaik gyülekezőhelye volt. Abból nem igazán lehet levonni következtetést az átlag életszínvonalra.

2010. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mert az a menő.

Egyébként nem is rossz. Én is szoktam járni mindkét helyre. Mert szerencsére válság ide, válság oda, van munkahelyem.

De ismerek sok olyat, aki elveszítette, na, őt nem találod meg ilyen helyen, vagy ha igen, akkor is csak a nyálát csorgatja.


A válság nem azt jelenti, hogy hirtelen mindenki szegény lesz.

2010. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha már magadra nem jut pénz a válságban, legalább a gyerekedre akarsz költeni, ő pedig nem mérlegeli, milyen hülyeségre izéli el a pénzt amíg anyának nincs pénze kabátra...
2010. okt. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, válság van, ezt én is érzem a pénztárcámon : jóval drágábbak lettek az élelmiszerek a boltokban, többet kell fizetnem a szolgáltatásokért (áram, gáz, telefon, TV, stb.)...


Ha jól megnézed, az éttermek konganak az ürességtől, sok bezárt, mert csődbe ment...


Azok, akik régebben gyakran jártak éttermekbe, azok most inkább a gyorséttermekben ebédelnek, ezt még megengedhetik maguknak. (Ezért látod úgy, hogy a vevők száma a gyorséttermekben nem csökkent.)


Másik nagy vonzerő a gyorséttermeknél, hogy az áraik nem sokat változtak a válság ellenére sem!


Az emberek a gyerekeiknek akkor is igyekeznek mindent megadni, ha ők netán éheznek is... (Nem tudhatod, hogy otthon a szülők miről mondanak le, hogy a gyereknek most is tudják adni a napi 2-3000 forintot.)

2010. okt. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Azért mert csak mászkálnak, és nem vesznek semmit. Meg amúgy is ha valakinek ez a szórakozás, az idióta.:) (Egy fiatal)
2010. okt. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Már egy ideje nincs válság, csak mindent arra fog az állambá'. Amúgy elárulom, sokkal több ember járt jól a válsággal, mint kevesebb, csak épp a média azt ömlesztette és fújja a mai napig, ezért ezt hiszi, érzékeli mindenki. A másik oldalt nem fényezik, nem nagyon lehet tudni róla. Szerencsére én ezt is tudom, a melómnak köszönhetően.
2010. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!