Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért utalnak haza pénzeket a...

Miért utalnak haza pénzeket a külföldön élő magyarok?

Figyelt kérdés

dec. 1. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne tennék? Kinek mi köze van ehhez?
dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Miért mit csináljanak ? Egyék meg ?
dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Pl szülőknek törlesztik a tartozást. Ismerek olyat itt kint, akinek a szülei vettek lakást. Kiadnak belőle két szobát, a gyerek meg utalja haza. Ezt el tudom képzelni erősebb verzióban is, vagy úgy hogy ő később lakótársak nélkül él esetleg családdal, dolgozik és küld haza valamennyit cserébe. (ugyanez bármu egyébbel, ahol a gazdag szülők segítenek, adnak "kölcsön")


De lehet a szegényebb eset is. pl nagyon beteg szülő otthon, otthon nem keresne annyit hogy fizessen ápolót, műtétet stb.


Sokan azzal a céllal mennek ki, hogy x összeget megkeressenek egy adott otthoni célra. (Akár lakás, akár egy műtét vagy esküvő, bármi lehet)

dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert igy mukodik a vilag, elmegy a koldus kisfiu szerencset probalni, ha megleli akkor tamogatja a csaladjat
dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Általában a csórók mennek külföldre dolgozni az a nettó 1500 euros minimálbér a kelet magyarországi zsákfalukban jónak számít.
dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy legyen pénz a családnak cigire meg italra illetve, hogy ne dögöljenek éhen a semmittevésben meg a nagy minimálbéren...
dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert tudják, hogy itthon soha nem fogják megkapni azokat a béreket, ami megilletné őket.
dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a legtobb magyar nem kuld haza penzt csak akkor ha a gyerekei vagy a parja lakik otthon es nekik kell. Nekem nincs Magyarorszagon se parom, se gyerekem, igy nem kuldok haza penzt. A szuleim eltartjak magukat es nem tartozok nekik semmivel, sot semmi tartozasom nincs Magyarorszagon.


Eleve a legtobb magyar keves fizetessel kezd kulfoldon, amibol nem tud hazakuldeni. Eleinte en is olyan keveset kerestem hogy hetvegen is mentem dolgozni hogy legyen eleg penzem.

dec. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Én is 1500-ert dolgozom... De mellette van 16.000 euró félretett pénzem is...
dec. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!