Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlet fizetése külföldön...

Albérlet fizetése külföldön élő uj örökös tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

10 eve elunk egy berelt lakasban a parommal. A tulajdonosa egy hataron túli magyar úr volt. Minden évben 3-5 alkalommal eljott a penzert szemelyesen. Van szerzodesunk az ur a lakas tulajdonosa. Vele egyeztünk meg. Nem tudjuk adozik-e utana nem az en dolgom. Az úr elhunyt es jelentkezett az örököse. Ok is hataron tuli magyarok de emellett ok egy harmadik orszagban (az ingatlantol messze) elnek es dolgoznak igy abban maradtunk, valtozatlan áron maradhatunk amig szeretnenk (eppen lakasvasarlasban vagyunk, szoval max negyed/fel evig meg maradunk) es a lakbert utaljuk neki a szamlajara.


Fogalmam sincs mikor zajlik le a hagyatéki targyalas azt sem tudom hogy mukodok ez abban az orszagban ahol a bácsi elt. Lehet valami bajunk nekunk, mint alberlo ebbol ha nem adóznak az orokosei?


Uj szerződésünk nincs, csak szóbeli megallapodas volt meg a banki adatait adta oda az orokos.


Koszi



2019. ápr. 22. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Ha nincs szerződés, akkor BÁRMIKOR kirakhat. Írjatok, közjegyzővel hitelesítve! Ahhoz meg semmi közötök, hogy ő vagy az elhunyt adót fizet-e. titeket nem érint.
2019. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi. Nem fog kirakni es mivel elmentek tolunk tobb ezer km-re, nem fog most ezert sajnos visszajonni baemennyire is szeretnem. Koszi a valaszt az adozassal kapcsolatban.
2019. ápr. 22. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem rakhat ki igazából, a jog a bentlakót védi sajnos. Ráutaló magatartást tett, ergo nem rakhat ki titeket onnan. Sajnos tapasztaltam én is ilyet a bérlőimnél. A rendőrség meg a bíróság is széttárta a karját, hogy hát én kulcsot adtam nekik, úgyhogy megengedtem, hogy ott lakjanak. Hosszú, polgári peres eljárás kell ahhoz, hogy kirakjon onnan. De nem is ez volt a kérdés lényege ugye :)


Az meg, hogy adózik-e vagy sem, az nem a ti dolgotok. Nektek bajotok nem lehet belőle, a szóbeli megállapodás is elég sajnos a szerződéskötéshez.

2019. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3as.. Ne is haragudjal de diplomas felnott no vagyok es nem kivanok senkinek a lakasaban önkényesen elni. Nem ez volt a kerdes kirakhat-e. Ha jelezne, hogy tavozzunk, - van felmondasi idonk az eredeti szerzodesben- akkor annak megfeleloen megtennenk ezt. Nem azert elek itt, mert valami utolso segelybol elo véglény vagyok, hanem mert egy masik telepulesen van a sajat lakasom en meg ezen a telepulesen dolgozom ahogy a parom is, de nincs (ahogy az atlagnak sztem szinten) 30+M forintom zsebben, hogy kikoltozzek saját lakasba azonnal.

Ez a lakas belvarosi NEM OLCSO nem keves kaucioval lett kivéve. Nem is ertem miert kell lenezni es egybol megpecsételni a magam fajtát. Nem ez volt a kerdes es sajnalom, hogy te mindenfele sopredeknek adtad ki a lakasodat. Bennem van becsulet es reszemrol bizalmi is ez a kapcsolat amellett, hogy uzleti.


Az erdekelt ahogy le is irtam, lehet-e abbol bajom ha egy masik eu-s szamlara utalgatok havi szinten kozel 200e ftot. Megkerdezik-e minek, milyen jogcimen teszem stb.

2019. ápr. 22. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok


Bocsánat kedves kérdező, de teljesen félreértettél. Én nem téged minősítettelek és fel sem merült bennem, hogy önkényesen szeretnél ott lakni, hisz már a kérdésedből is látszik, hogy ponthogy a becsületességre törekedsz. Én csak az egyes válaszra reflektáltam, aki azt írta, hogy bármikor kitehet. Nekem két tanús szerződésem volt és nem ilyen egyszerű. A "sajnost" a jogrendszerünk impotességére értettem, nem rád/rátok. És igen, már megbántam, hogy azoknak adtam ki akiknek, de megsajnáltam őket a két kisgyerekkel. Azóta körültekintőbb vagyok és csakis közjegyző előtti szerződést írunk. És én is írtam, hogy nem ez volt a kérdés ugye, csak mint mondtam az első válaszra reflektáltam. Utána írtam le az érdemi választ neked, hogy nem lehet bajod abból, hogy ő nem adózik, ez csak rá tartozik, titeket nem érinthet hátrányosan. Tőled senki nem fogja megkérdezni, hogy miért utalsz neki, de ha mégis, megmondod, hogy a lakásbérletre és ennyi.


Elnézést, ha megsértettelek, egyáltalán nem volt szándékomban és egyáltalán nem ellened írtam, amit írtam. Sajnos töketlen nálunk a jogrend és arra utaltam. Eszembe sem jutna ismeretlenül lenézni, minősíteni téged. Mert mint írtam, pont az jön le a kérdésből, hogy a becsületességre törekedsz.

2019. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Semmi baj, nem akartam tulreagalni csak neztek mar le emiatt. Sajnos sokan azt hiszik aki alberlo az mind szegeny meg biztos csalo, holott mi mindig is kolcsonosen igyekeztunk ugy itt lenni, hogy tiszteletben tartottuk egymas jogait.


Akik elotte itt laktak oriasi tartozassal mentek el pl, es a tulaj baratjanak az egyetemista lanya meg a baratnoi voltak. Volt par körünk, mire lett bizalma felenk a bacsinak

A rezsitol kezdve mindent en fizetek, mindenhez van a tulajnak (es a csaladjanak is most mar) hozzaferese, barmikor a neten 3p alatt ellenorizheti a szamlainkat, sosem vertem at, nincsenek anyagi gondjaink. Annyi "gondom" van, hogy olyan a munkam ami miatt lehet 3ev mulva mashol lesz erdemes elni. Igy nem tartottam fontosnak eddig azt, hogy itt is vegyek egy lakast (foleg, mivel ipari szektorban dolgozom es a mar meglevo lakasom egy ipari varosban van, ez meg egy egyetemvaros)

Most kicsit megallapodnank, család miegymas de azt mar nem alberletben igy lesz most lakasunk itt is. (es. Az sem kizart, hogy ezt vesszuk meg ha elado lesz, hiszen sok ev alatt megszoktam mar az itteni kozeget)


Nagyon elkanyarodtam a tematol, elnezest csak annyira kellemetlen magyarazkodni a semmiert es ez most igy kikivankozott.

2019. ápr. 22. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!