Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ügyfélkapun leadtam a családi...

Ügyfélkapun leadtam a családi adókedvezményes nyomtatványt, október 25-én, azóta sem történt semmi utalás. Viszont küldtek emailt hogy továbbították a munkáltatóm felé. Ilyenkor mi a teendő, kit lehet ezügyben keresni utána járni miért nem utalnak?

Figyelt kérdés

dec. 7. 14:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
A családi adókedvezményt a munkabérből lehet érvényesíteni! Tehát a munkáltatót a munkabéredből NEM von Szja-t, azaz munkaviszony szükséges hozzá, és megfelelő szintű munkabér. Ezt nem folyósítják. Ha nincs annyi munkabér, nem érvényesíthető.
dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez érthető, esetleg mivel én 30 év alatti anyuka vagyok és nem vonnak SzJA-t most jelenleg még táppénzen vagyok mivel várandós vagyok, nem lehet hogy ez a kettő ütközik és a kettő nem érvényesíthető egyszerre?

Mármint a 30 év alatti anyák kedvezménye, és a családi adókedvezmény? Mivel mindkét nyomtatványt elküldtem.

dec. 7. 15:18
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha adómentes vagy, nincs miből adókedvezmènyt kapj. Majd kapsz ha fizetsz adót.
dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, akkor érthető hogy nem kapok. Akkor ezt csak a férjem veheti igénybe.
dec. 7. 15:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszát sokat segített. Mert a munkahelyemen is mondták persze nyugodtan küldjem el mindkét nyomtatványt.

Jó hogy tájékoztattak...

dec. 7. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdés, mit jelöltél rajta, mert családi kedvezmény járulékból is érvényesíthető.
dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ez jó kérdés, kitöltöttem amit kért a nyomtatvány, ilyennel nem találkoztam hogy választható hogy miből érvényesítsék.

Nem tudom már nem is értem.

dec. 7. 18:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt egy olyan pont, hogy nyilatkozom, hogy nem kérem a családi járulékkedvezmény havi összegének érvényesítését. Ide tettél ikszet vagy nem?

Ha nem tettél, akkor járulékból jár a családi kedvezmény.

dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyesebben iksz nélkül is jár, de nem most érvényesíted, hanem majd a bevallásban (nem veszik el)
dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oda nem híztam x-et.
dec. 7. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!