Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok munkanélküli...

Jogosult vagyok munkanélküli segélyre?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakultak a dolgok, hogy a munkáltatóm télen nem tud munkát biztosítani, 9 hónapot dolgoztam ennél a cégnél. Előtte egyéni vállalkozó voltam 6 hónapig, jelenleg ez szüneteltetve van. Ugye ez 15 hónapnyi folyamatos munkaviszony.

dec. 8. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elmult 3evet nezik. Ha volt 36pnapod, mar pedig volt akkor jar.

A vallalkozas elott munkanelkuli voltal abban a 18honapban? Mert ha igen akkor kb 45napi jaradekra vagy jogosult.

dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A vállalkozás előtt egyszerűsített foglalkoztatással dolgoztam.
dec. 8. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 3 évben kell tudni felmutatni legalább 360 napnyi jogviszonyt (munkaviszony, egyéni vállalkozás, stb.), hogy az álláskeresési járadék legrövidebb időszakára (36 nap) jogosult legyél. Nyilván minél több van 360 napnál, annál hosszabb időre leszel jogosult ellátásra. A maximum 90 nap. Ehhez legalább 900 napnyi jogviszony szükségeltetik az előző 3 évben.
dec. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
... nem kell, hogy folyamatos legyen...
dec. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!