Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A fiatalok mennyire gondolnak...

A fiatalok mennyire gondolnak pénzügyileg az időskorra?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amellett, hogy élnek, nem szórják el a pénzt felesleges dolgokra.


Úgy látom, hogy a szakmunkások közül sokan teljesen a mának élnek. Kimennek németbe', a pénzből flexelnek: a legdrágább telefon, luxusautó (sokszor személyi kölcsönnel), csajok, utazások. De nem fognak tudni örökké robotolni fizikai munkásként, és csúnya életük lehet, ha már nem megy annyira a meló.


Mi a helyzet a diplomásoknál? Ők is padlóra kerülhetnek, ha a tudások mellett eljár a idő és nem fejlődnek.


Én eléggé óvatos vagyok a költekezés kapcsán. Persze veszek kényelmi dolgokat, meg amire szükségem van, de a takarékosság az életem része. Tudom, hogy nem fog örökké sütni a fejem fölött a nap anyagilag.


Ti hogy látjátok ezt a kérdést?



dec. 12. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

A saját hozzáállásomról tudok nyilatkozni, mások életvitelével nem vagyok tisztában, nem is különösebben foglalkoztat.


Én nem sajnálom a pénzt a jelen életemre, sokat utazok, nyaralok, költök élvezeti cikkekre - idén is sokat voltam a trópusokon illetve mediterrán vidéken - de több mint a jövedelmem fele, vagy inkább 60%-a így is megmarad.


Az így halmozódó nettó vagyonból képeztem egy több évre elegendő likvid tartalékot nehezebb élethelyzetek áthidalására ami adósságinstrumentumokban hever (főleg államkötvények), a többi pedig megy hosszú távra (kvázi nyugdíj célra) a részvényportfolio növelésére. A nehéz élethelyzetek közül az egészségügyiek biztosítással is fedezettek.

Adósságot csak akkor vállalok ha ugyanolyan vagy alacsonyabb kockázattal elérhetők a THMnél magasabb hozamú befektetések.


Nem gondolom, hogy ez az egyedüli helyes életmód, de nekem megfelel.

dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Én 29 éves koromig nem igazán tettem félre, pár millióm volt, a többi elment a párommal közös életre, utazásokra (bejártam több tucat országot), továbbképzésekre, önfejlesztésre. Ekkor sem volt rossz bevételem, de a következő években tényleg eléggé bejött, nagyjából 12M forint átlagos nettó bevételem / fizetésem volt évente, amiből úgy nagyjából 4-6 millió ment el életvitelre, lakhatásra, szórakozásra, utazásra, stb. és 6-8 millió megtakarítás.

3 év alatt meglett egy hitelmentes lakás, plusz egy évnyi a berendezés, stb. Azóta befektetés és lekötések vannak belőle.

Az idei évem kb így nézett ki: 14M forint bevétel, 3.5M forint kiadás életvitelre, 2.5M forint kiadás utazásra (nettó 2 hónapot voltam távol, családdal és párommal is voltunk itt-ott), 8M ilyen-olyan befektetésre lekötésre.


Van nyugdíjbiztosításom amibe a havi minimumot fizetgetem hogy kapjak rá állami támogatást. Hogy a többi megtakarításból mi lesz (ház, aranytömb, részvények, stb) azt még nem tudom. De szerintem viszonylag tudatosan tervezem felhasználni, annak ellenére hogy a kérdező szerint valószínű a herdálás kategóriába esik az évi 2-3M forint költés utazásra.

dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Semennyire, a fiatalok a mának élnek.
dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2 Nem gondolom, hogy évi 2-3 millp forint herdálás lenne utazásra, emlékre, élményre. Akkor gondolnám, ha emellett egy forintot nem tudnál félre rakni.


Ha valaki a fizetése felét félre tudja tenni, az már jó. Van, aki millió forintos bevételből sem tud félre rakni, mert egyszerűen ennyire szórja.

dec. 12. 16:34
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
23 eves korom ota gyujtogetem a bitcoinokat, azzal a cellal hou ez lesz majd a nyugdijam, most 30 vagyok, bar akkoriban is annyi pénzem lett volna mint most... Akkor mar elertem volna az anyagi fuggetlenseget
dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
2-3millio pontosan a herdálás kategória, főleg hogy a magyar fiatalok nagy része ennyit nem takarít meg egy évben.
dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én gondolok rá, csak félretenni nem tudok. Van két kisgyerekünk, lakáshitelünk, és kifejezetten spórolósan élünk, hogy haladjunk előre, de ebbe nyugdíjmegtakarítás nem fér bele.
dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb helyen kérdezed Kérdező, itt mindenki vagy nettó 200-ért gürcöl, vagy százmilliói vannak kriptóban :D

Az én életem igazi vegyes vágott. 12 éve dolgozom. Vannak megtakarításaim, van ingatlan a nevemen, de vannak adósságaim is, közel 10 millió Ft. Összességében pluszban vagyok de nem volt tudatos. A jelenlegi bevételeimmel nem vagyok elégedett, de ezt csak magamnak köszönhetem. Néha túl-, néha alulköltekeztem. Volt hogy a spórolás volt a hobby-m, volt hogy képtelen voltam akár 500 Ft-ot is spórolni egy hónapban. Voltak teljesen bukott projektjeim és egész jó befektetéseim is. Ha egy kicsit is fegyelmezettebb lettem volna, ma lehet, hogy másfélszer annyit keresek, és nem mínuszban, hanem pluszban van 10 millióm. Nem tudom. Lehet.

Amiben gondolok az időskorra hogy szeretnék a lehető legtovább aktív maradni, nem szorulni nyugdíjra, egyéb ellátásokra. Nem csak olyan munka létezik ami megeszi az életedet és mindenképpen ki kell pihenni, vagy már 65-70 évesen nem tudod csinálni. Viszont jó lenne addigra valamit fölhalmozni is, az se jó, ha 80+-osan még a saját munkádra vagy rászorulva.

dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én nem igazán gondoltam, igaz az már 20 éve volt hogy én fiatal voltam. És az is igaz, hogy soha nem kerestem olyan jól, hogy a trópusokra járjak nyaralgatni, pláne nem több hónapokat. Szerintem a legtöbb fiatal ma rohadtul nem tud félretenni (ugyanúgy mint anno jómagam) vagy csak annyira keveset, hogy az szinte jelentéktelen és a Ft elinflálódása, az ingatlanárak emelkedésének üteme még azt is lenullázza. Ezért nem is "vetek rájuk követ", hisz a semmibű' nemigazán lehet spórolni. Mostanában kerestem egy kis pénzt, ebből csináltam néhány befektetést de nem voltam túl sikeres, a többit meg elutazgattam párommal, igaz nekünk van hitelmentes házunk ezért már nem kell hitelt a nyakunkba venni. A pénzt is úgy csináltam hogy külföldön dolgoztam és - igen! - Bitcoint vettem rajta! Sajnos nem a legjobbkor szálltam ki belőle, de azért vettem belőle ezt azt és elindítottam egy kissebb vállalkozást (ami eddig még nemigen jött be!).


Ez van. Ha most fiatal lennék, megint kimennék, mert itt nem lehet elindulni... Még ha mérnük vagy, akkor is csak ellődörögsz. Kell a hátszél, ami vagy van, vagy nincs. Egyébként még nem vagyok oly öreg és még lehet hogy megint ki is megyek mert én 2006-ban mentem ki, 2020-ban jöttem haza, de úgy látom hogy ebben az országban semmi nem lett job... Csak ha megint kimegyek (megyünk) akkor már szerintem nem is jövünk haza.


Neked csak azt tanácsolom, hogy vagy jól házasodj :) , vagy húzzál ki, képezd magad és akkor van esélyed egy jobb életre.

dec. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19 éves korom óta dolgozom, folyamatosan félretettem, befektettem. Munka mellett egyetemet végeztem, és a párommal tehermentesen 28 éves korunkra összehoztunk egy budapesti lakást, amit a két kezünkkel újítottak fel. Nagyon büszke vagyok erre az eredményre.
dec. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!