Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az önkéntes nyugdíjpénztári...

Az önkéntes nyugdíjpénztári tagság tényleg olyan jó dolog?

Figyelt kérdés
Nekem kollégáim mondták, hogy nagyon megéri belépni ilyenbe, mert adó visszatérítést is lehet kérni és egyszerűen nő az összeg a számlán. Ma tényleg mindenki arról beszél, hogy a nyugdíjrendszer nem fenntartható mivel egyre inkább elöregedett a társadalom szóval lehet az állam is próbálja ösztönözni az embereket az öngondoskodásra.

dec. 12. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Az egyetlen előnyét (adóvisszatérítés) eltörli a fő hátránya (költségvonzat).


A költségvonzat egyszer az első befizetéseknél jelentkezik csökkenő mértékben az általában sávos levonás formájában. Aztán ezen kívül van egy kevésbé átlátható költségvonzat, amit a hozam terhére vonnak el. Befektetési alapoknál ez a TKM.


Az, hogy milyen mögöttes befektetések vannak, nem transzparens, lehet választani portfoliok közül amiknek csak a fantázianeve ismert meg a tartalmából annyi, hogy kis kockázatú kötvény/pénzpiaci eszköz tulsúlyos vagy magas kockázatú amiben a részvénykitettség dominál.


Nem tudni, mekkora a portfoliokezelés hozzáadott értéke: tényleg gyakran van felülvizsgálat, gondos kutatás megfelelő befektetések után, vagy csak megvesznek néhány befektetési alapot amit te is meg tudnál csinálni de felmarkolják a vaskos bónuszukat a hozamod terhére… nem tudni, csak sejteni lehet.:)


További hátrányként jelentkezik a likviditás hiánya. 10 évig csak befizetni tudsz, majd ekkor adómentesen a hozamot veheted fel (ha volt), a tőkéből levonják az adót. Igen, amit a leadózott pénzedként befizettél magadnak a pénztárba, az ott újra adóköteles amíg el nem telik meghatározott idő hogy adómentesen felvehesd.


Összességében nem éri meg ez a konstrukció.

dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2 éve van ilyen befektetésem, ha nem lenne az adóvisszatérítés kevesebb pénz lenne rajta, mint amennyit befektettem. Ahogy a levonásokat nézem, valószínűleg jobban jártam volna, ha magam fektetem be részvénybe egy TBSZ számlán.
dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Előnye, hogy a végrehajtó elől oda tudsz menekíteni pénzt. Valamint, mivel 10 évig nem férsz hozzá, ezért nem tudod elkótyavetyélni sem közben.

A házassági közös vagyonnak sem része.

dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Önmagában annyira nem éri meg, ahogyan előttem kommentelték.


Én azért léptem be, mert a munkáltatóm olyan, viszonylag jelentős összegű juttatást ad a nyugdíjpénztári befizetéshez amihez egyébként nem jutnék hozzá.


De ha nem lenne a munkáltatói juttatás, nem lépnék be valószínűleg.

dec. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!