Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A posta már nem dob be értesít...

A posta már nem dob be értesítő cetlit vagy kamu?

Figyelt kérdés

Ma reggel 7-kor sms-t kaptam, hogy van egy xy számú rendelésem és vegyem át a postán és január 10-ig átvehetem.


Házhoz szállítást kifizettem és mindig otthon vagyunk és nem is jött a postás és nem is hagyott olyan cetlit sem.

Futa ez az sms.


Már így küldözgetnek vagy ez kamu dolog???????.



dec. 15. 07:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

megnéztem a postai dolgokat és elvileg jó a telefon szám.


06-30-344-4987

dec. 15. 07:42
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
A posta, ha nem tud kézbesíteni, akkor a postára teszi be az árut. Ez így megy jó ideje. Nem fogja még egyszer kivinni
dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
De ki kell vinniuk ketszer, ha MPL uzleti csomag. Ha megsem viszik ki, tegyel panaszt, jelentsd fel oket, rajuk fer!!
dec. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Benne van a szolgaltatas araban a 2 kezbesitesi kiserlet
dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
scam
dec. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nálam is ugyanez volt, ugyanez a telefonszám, sms-t küldtek és nem dobtak be értesítőt. Nem volt kamu, igazi csomag volt (ebayről rendeltem). Bementem a postára, mutattam az sms-t, mondták mennyi a vám, kifizettem, odaadták a csomagom.


Meg sem kísérelték kézbesíteni, hiába voltam itthon. Nem először fordult elő, kényelmetlen, de ez van.


Akkor lenne kamu, ha lenne az sms-ben egy gyanús link, hogy kattints és fizess.


Ha csak sima csomagszám és átvételi határidő, és tényleg vársz csomagot, akkor irány a posta.

dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, főleg az uccsónak.


joomtól rendeltem kínai csomagot.

a joom nem írta, hogy vámot is kell fizetnem. Én előre utaltam paypalon.

akkor vámra is számítsak?

dec. 15. 09:37
 8/11 A kérdező kommentje:

te mennyit fizettél vámra?


én 3 csomag 3D falmatricát rendeltem.


neked megírták h vámot kell fizetned?

dec. 15. 09:45
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Ha postán maradó küldeményről van szó, akkor a posta nem viszi ki címre.


Sokat rendelgetek külföldről is, belföldről is. Nekem néha külföldről rendelt csomagoknál volt ugyanez. A címemet megadtam rendeléskor, értelemszerűen oda vártam a csomagot. De valamiért mégis postán maradóként lett feladva (és a külföldi partner ezt nem kommunikálta), vagy a posta önkényesen akként kezelte - ezt nem tudom.

dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9 Vannak bizonyos külföldi csomagok, amiket a posta postán maradóként kezel, valami mérethatárra hivatkoznak. Mert elvileg postaládába bedobható küldeményről lenne szó, mivel a külföldi valójában nem csomagként, hanem prime levélként adja fel, csak hát a nagyobbak nem férnek be a ládába.


Ha viszont belföldi MPL üzleti csomag házhoz szállítással, és nem viszik ki 2x, akkor jelenteni kell!

dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!