Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem próbaképp egy olcsó...

Vettem próbaképp egy olcsó terméket eu-n kívülröl, áfát/héát már kifizettem a vételnél, erre vámot akarnak még rászámolni. Nyilván így nem veszem át és a pénzem visszakérem az eladótól, de mennyire kicsinyes már ez? Kétszer fizessen az ember érte?

Figyelt kérdés
dec. 15. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

2,5 % a vám. Ezt én nem nevezném kétszer fizetésnek.

Az áfa nagyobb összeg.

dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te vagy kicsinyes, h nem akarod kifizetni a költségeket.


Az eladó nyilván nem fog visszaadni egy fillért sem, nem tehet róla, hogy te nem akarod kifizetni a vámot.

dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A vámot és az adókat nem az eladó találta ki, az jogszabály alapján van. Nehogy már az eladó legyen a kicsinyes azért, mert neked nem tetszik, hogy vannak törvények, amiket be kell tartani.
dec. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a nagyvonalúság egyeseknél addig tart, míg ELOLVASÁS NÉLKÜL bepipálják a webshop regisztrációnál "az elovastam és tudomásul veszem a felhasználási feltételeket". De a többség tojik elolvasni a nyolcezer szavas felhasználási feltételeket, és rendel tudatlanul, mint a bolond. De a nagyvonalúság a felhasználási feltételek olvasatlan bepipálásával véget is ér - és következik a szarrágás. Hogy nézd má még vámot is kell fizetni, meg drága a szállítás meg és a többi...

És tudatlanul még ő teszteli a világot - próbaképpen...

Mozduljon meg az eladó, csomagolja be, adja fel, szállítsák keresztül a fél világon, itthon érkeztessék meg, vámolják el, dolgozzon miatta tucatnyi ember. Ingyen. Mert ő majd nem veszi át, mert drágállja...

dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!