Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési miatt tb kisköny...

Álláskeresési miatt tb kiskönyvet bent tartják?

Figyelt kérdés
Szerdán megyek a hivatalba álláskeresésire regisztrálni. A fő kérdésem az, hogy az általam leadott kilépő papírokat, különös tekintettel a tb kiskönyvre ott fogják-e? Mert januárban mindenképp lesz munkám, viszont szerződni nem tudok tb kiskönyv nélkül. (Közalkalmazotti szféra) Tehát ha bent tartják, addig nem tudok elhelyezledni, ki meg csak szerződés ellenében adják, ez így ellentmondásos. Valaki?

dec. 18. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak lefénymásolták kb egy hónapja. Bizonyítványt, és az elmúlt 3 év munkaviszonyát igazoló papírokat ne felejtsd el vinni.
dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ott fogták, mivel biztosítási jogviszonynak számít, ezért bele is került az az időszak, amíg ellátást folyósítottak részemre. Miután letelt a folyósítás ideje, visszaadták.


"viszont szerződni nem tudok tb kiskönyv nélkül. (Közalkalmazotti szféra)"

Miért ne tudnál? Amint megkapod, majd leadod utólag. Ennyi.

dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 3 év munkaviszonyát igazoló papír mit takar konkrétan? Mert most egy rövid munkaviszonyom volt, de előtte megszakítás nélkül volt egy 10 éves. De annak a kilépő papírjait leadtam ugye a legutóbbi rövid munkaviszonyos helyemen. :D A tb kiskönyvben van minden vezetve huszonöt éve, azt gondoltam az és a legutóbbi helyről a kilépős papírok elegek kell legyenek.
dec. 18. 19:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Arról a 10 éves helyről is kellenének a kilépő papírok, mert ugye az is bele esik az utolsó 3 évbe. Letudják kérni ők is, de nyilván az az egyszerűbb ha ott van. Nekem 2 hétbe telt elkérni az előző helyről, ami nem is lett jó nekik, és akkor mondta, hogy "Jó.akkor lekérem Én.."(Pest megye)
dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a közszférában ez úgy működik, hogy minden kilépő papíromat odaadom az új helyen és azt sose kapom vissza, hiába is kérném. Újra meg nem állítják ki. De nem is kéri soha a rákövetkező munkahely, érted, szóval eddig ezzel nem volt dolgom. Elkérhetném, mert jó viszonyban maradtam az ottani munkaügyessel, de az egy egyszeri kilépő egyesített bérszámfejtés, miután kilépek, nincs náluk semmi tőlem. Én meg akkor amit kapok kilépőként, semmit se tarthatok meg, mert minden kell az új helyen. Nem tudom ez így érthető-e.
dec. 18. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:

"De annak a kilépő papírjait leadtam ugye a legutóbbi rövid munkaviszonyos helyemen."


Álláskeresési járadékhoz állítanak ki egy külön igazolást, amikor a munkaviszony megszűnik.


Tehát:

1./ Munkáltatói igazolás a munkaviszonyról (MIL-lap), bérletiltásról (ha van ilyen) -> ezt adod le a következő munkáltatónak

2./ Álláskeresési járadékhoz igazolás -> ez csak a munkaügyi hivatalnak kell, ahol álláskeresési járadékot igényelsz

3./ OEP kiskönyv -> leadod a következő munkáltatónak, ami egy későbbi eü. ellátáshoz szükséges adatokat tartalmaz (például táppénz elbírálásához kell)

4./ Dolgozói kérésre Jövedelemigazolás egészségbiztosítási ellátás igazolásához -> ezt ma már csak a dolgozó külön kérésére állítják ki. Innen is látszik, hogy úgymond "szükségtelen".

5./ ADATLAP (jövedelemről, levont adóelőlegről, stb.) -> adóbevallás elkészítéséhez/ NAV-tervezet ellenőrzéséhez állítják ki. Ha a munkaviszony megszűnésekor nem kapod meg, akkor a következő év január 31-ig kötelesek helyette egy úgymond M30-as nyomtatványt kiállítani hasonló adattartalommal és megküldeni neked akár postán is. Ezt sehova nem kell leadnod, neked kellhet majd.


Az álláskeresi járadékhoz azokat az igazolásokat kell megkeresned 3 évre visszamenőleg, amit a 2./ pontban vázoltam.


"Letudják kérni ők is, de nyilván az az egyszerűbb ha ott van"

Ezen a nyomtatványon nem csak időpontok vannak, hanem bér is, ami alapja lehet az álláskeresési járadék megállapításához. Nem tudják lekérni sehonnan, ezt a munkáltató igazolja.

dec. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os!
dec. 19. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!