Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egészségügyi szolgáltatásra...

Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság újra kérelmezéséhez kell az álláskeresők kiskönyve?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban fog lejárni az 1 év amíg fizetik a TB-met és a kérdésem az lenne hogy amikor bemegyek újra kérelmezni kérik a kiskönyvet is vagy nem?

2018. júl. 24. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"hogy amikor bemegyek újra kérelmezni"


Hova mész be kérelmezni?


Az egészségügyi szolgáltatásra jogosultságot nem kell kérelmezni, mert az, akinek érvényes TAJ-száma van, jogosult az eü. ellátásra.


Az, aki rászorult, kérheti a járási hivataltól, hogy erről adjon ki egy igazolást (hatósági bizonyítvány, ami maximum 1 évig érvényes), mert az igazolás alapján mentesülsz az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól. De ehhez az igazolást az adóhatóságnál be kell mutatni, ugyanis ők írják elő a fizetendő járulékokat. Ha nem tudnak róla, hogy mentesítve vagy alóla, akkor elő fogják írni arra az időre is, amelyekre megkaptad a mentesítést.


A rászorultsághoz egy adatlapot kell kitölteni, ami alapján meg tudják állapítani a rászorultságodat. Előfordulhat, hogy a benne foglaltakat igazolnod kell majd. Nem gondolom, hogy kell az álláskeresők kiskönyve, de nem baj, ha viszed magaddal.

2018. júl. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A navhoz? Erre az évre sem vittem be a navhoz, nem mondták hogy be kell. Előtte diák voltam és mikor befejeztem a tanulást bejelentkeztem munkanélkülibe és rögtön igényeltem ezt a TB támogatást. Meg is kaptam, de nem vittem be a navhoz.
2018. júl. 25. 07:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Az adóhatóság írja elő a fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulékot. Sok rászorult, aki mentesül maximum 1 évig a járulék fizetése alól nem tudja, hogy ezt a hatósági bizonyítványt nem a szoba falára kell kiakasztani, hanem be kell mutatni az adóhatóságnál, mert ezzel igazolja a NAV felé, hogy Ő mentesítve van a járulék fizetése alól. A hatósági bizonyítvány alapján az adóhatóság nem írja elő arra az időre a járulékot, amely időre a mentesítést megkaptad.


Nem lenne rossz utána járni, hogy akkor most miként is áll a Te helyzeted. A legjobb módja az lenne, ha ügyfélkapuval rendelkezel, és azon keresztül lekérdeznéd az adófolyószámládat. Az is lehet, hogy még nem "bukkant" Rád a NAV, tehát nem is írtak elő fizetési kötelezettséget azóta, mióta megszűnt a hallgatói jogviszonyod.

Alap, hogy ha valakinek adótartozása van, arról évente legalább egyszer értesíti az adóhatóság a bejelentett lakcímén, vagy ha ügyfélkapuval rendelkezik az illető, akkor az ügyfélkapun keresztül. Ha ilyet még nem kaptál, akkor valószínűleg még nem kerültél képbe náluk.


A Te dolgod, hogy mit hogyan intézel és mikor, de jó, ha tudod, ezek a dolgok így mennek.

2018. júl. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

... ha nem írtak elő még fizetési kötelezettséget, az nem azért van, mert van egy hatósági bizonyítványod, hanem azért, mert nem kerültél még képbe az adóhatóságnál...


A NAV ugyanis nem tudja, hogy Téged mentesítettek a járulék fizetése alól rászorultsági alapon, csak akkor fogja megtudni, ha ezt a bizonyos hatósági bizonyítványt bemutatod nekik.

2018. júl. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Most voltam bennt újra kérelmezni és megkérdeztem hogy be kell e vinni a navhoz azt a bizonyítványt és azt mondták nem kell bevinni.

Ezek szerint rosszul tudjátok.

2018. aug. 1. 11:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk rosszul.


A feltett kérdésed nem egyértelmű akkor.


"Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság újra kérelmezéséhez kell az álláskeresők kiskönyve?


Jövő hónapban fog lejárni az 1 év amíg fizetik a TB-met és a kérdésem az lenne hogy amikor bemegyek újra kérelmezni kérik a kiskönyvet is vagy nem?"


Most akkor azt kérelmezed, hogy még egy évig mentesülj a járulék fizetése alól, vagy be akarsz jelentkezni a járulék fizetése alá az adóhatóságnál? Ha a járulék-fizetési kötelezettségedről van szó, akkor nem tudom, hogyan jön ide az álláskeresők kiskönyve...


A feltett kérdésed - mostanra kiderült - nem egyértelmű, nem pontos, azért kaptál - szerinted - rossz választ, pedig nem azt kaptál.

2018. aug. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Most akkor azt kérelmezed, hogy még egy évig mentesülj a járulék fizetése alól"

Igen ezt kérelmeztem.

És azt kérdeztem hogy ehez kérik-e az álláskeresők kiskönyvét.

Egyébként nem kérték.

2018. aug. 2. 09:16
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg ti azt írtátok hogy azt a bizonyítványt amit kapni fogok be kell vinni a navhoz, de megkérdeztem és nem kell, szóval rosszul tudjátok.
2018. aug. 2. 09:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de kérdezd már meg az adóhatóságot erről, ne pedig azt az ügyintézőt, ahova a kérelmedet leadtad, mert Ő nem a NAV-nál dolgozik. Ugyanis az adóhatóság írja elő a fizetendő járulékot, és ha nem igazolod azt, hogy Te járulék fizetése nélkül is jogosult vagy eü. szolgáltatásra, elő fogják írni idővel a járulékaidat.


Higgyél Nekem, ismerem a helyzetet...

2018. aug. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát bocs de csak tudják mit kell csinálni a papírjaikkal amit kiadnak.

Egyébként az is a feladatukhoz tartozik hogy tájékoztassanak.

2018. aug. 3. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!