Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kriptovaluta (Bitcoin és...

Kriptovaluta (Bitcoin és Ethereum) hosszútávú tartása Binance-n vagy Ledgeren biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Vettem egy Ledgert, mert a Binance körül voltak botrányok az elmúlt időszakban, és hosszútávon nem tudom mennyire jó tőzsdén tartani kriptót, illetve mennyire van arra esély, hogy bedől a Binance vagy a szabályozások ellehetetlenítik a működését.


Viszont Ledgernek is voltak botrányai korábban. Hosszútávon melyik a jobb?



dec. 21. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ, te mennyire bizol magadban hogy nehogy kizard magad a ledgerrol?
dec. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolsz, a jelszó tárolását megoldom, és a ki-be utalásnál is figyelek, nehogy más hálózaton csináljam.


Úgy alapvetően az érdekel, hogy ha mindent szakszerűen cdinálva tárolom, mindenképl biztonságosabb a Ledger?

dec. 21. 08:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, cserebe elveszited azt a penzt amit kapnal ha a tozsden stakelned a bitcoinod. 3 százalék dollar alapon nem rossz
dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kényelmi szempontból nekem is jobb a Binance csak most a sok bírság, szabályozás és stb. után nem tudom mennyire merjem ott tárolni. Félek, hogy a felhasználók húzzák hosszútávon a rövidebbet ezzel a sok változtatással, amire kényszerítik a Binance-t.
dec. 21. 09:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben krakent hasznalnek, nekik van proof of reservejuk, igazi... Nem bekamuzott... Jelenleg velemenyem szerint a kraken a legmegbizhatobb tozsde.
dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha a Binance úgy dőlne be, hogy a bitcoinodat is viszi, akkor a bitcoin árfolyama is töredékére zuhanna. Egy ilyen katasztrófa esetén nem érzek nagy különbséget aközött, hogy bukod az összes bitcoinodat vs. bukod a bitcoinod dollárértékenek a 80%-át.
dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Binancen, vagy bármilyen más külsős oldalon tartani egyáltalán nem biztonságos. Ennyi erővel tartsd az OTP-ben a pénzed euróban, kb. ugyanott vagy. A kriptó lényege veszik el, ha nem a saját pénztárcádat használod hosszútávú tartásra. Persze innentől a te felelősséged, hogy ne veszítsd el a kulcsod, hogy ne lopja el senki, stb., de ez a lényeg, hogy saját magad vállalsz felelősséget a saját vagyonodért, és nem másra bízod rá magad. Erről szól az egész.
dec. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6os a nyero.
dec. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Oké, csak nem ugyanaz, ha az árfolyam átmenetileg bezuhan egy tőzsde csődje miatt, vagy eleve bukom a kriptoimat. Az árfolyam idővel úgyis visszaáll, ha nem is hamar, és nem is arra szintre ahol tartott, de még mindig valamennyi kimenthető így is.


Amúgy valamiért hajlamosak sokan azt hinni, hogy a kriptozás=binance, mert az emberek nagy része ezt ismeri, mert ezt reklámozzák annyira. Közben ugyanúgy menne tovább minden. A bálnák már eleve bedőlés előtt átmenekítenék máshova, és max másik tőzsde emelkedne fel, de nem a bitcoin nak annyi. Bár kezdőként amikor semmit se ismertem a kripto világban, én is azt mondtam, hogy a binance a minden, de mostmár ahogy körülnéztem, nem az egyáltalán.

dec. 21. 15:37
 10/15 anonim ***** válasza:

"Oké, csak nem ugyanaz, ha az árfolyam átmenetileg bezuhan egy tőzsde csődje miatt, vagy eleve bukom a kriptoimat."

Nem ugyanaz, csak majdnem. Senki nem tart vissza, hogy bezuhanás esetén töredék áron megvedd újra az elbukott bitcoinodat. Ha összeomlik a Binance, akkor erre garantáltan meglesz a lehetőséged. A költségalapodon szinte nem is változtat.

Ha a ledgereddel történik valami, azt nem tudod olcsón pótolni, nincs silver lining.

Lehet játszani a szavakkal, de a -100% és a -80% között nincs nagy különbség, pont ugyanúgy akarod főbe lőni magad mindkét esetben. Az utóbbi olyan szempontból még szarabb is, hogy ártatlan áldozatnak érzed magad aki jófiú volt, ledgeren tartotta a pénzét ahogy mondták neki, aztán igazságtalanul mégis megszívta a binance-es hülyék miatt és ott állsz a szart se érő bitcoinoddal.

dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!