Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiben változtatta meg a...

Mennyiben változtatta meg a lottózási szokásaidat, hogy néhány hónapja 350 Ft-ról, 400-ra emelték egy "lottószelvény" árát. Illetve mit változtat a lottózási szokásaidon, hogy most pedig személyi jövedelemadó-mentes lesz a nyeremény?

Figyelt kérdés

dec. 31. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%

A sok100millió hoz, vagy a több milliárdhoz képest még mindig baráti áron van a lottószelvény.



Szóval még mindig jó befektetés.

dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

2# csatlakozom. Soha nem veszek lottót.

A hülyék és lúzerek adója.

dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
negatív EV, vagyis nem érdemes vásárolni.
dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%

"Szóval még mindig jó befektetés."


aki szerint a lottó befektetés, az szerintem egy pénzügyileg tudatlan ember.


Kérdésre válaszolva:


Eddig se vettem, ezek után se veszek.

dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
Sehogy, eddig se vettem
dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Eddig egyik kérdésemre sem sikerült válaszolni senkinek. Ehelyett, úgy látom mindenki, itt teljesen feleslegesen, inkább egy saját magának feltett kérdésre válaszolt. Így aztán mindaz, amit válasz helyett írtatok, az a kérdéseim szempontjából teljesen érdektelen.
dec. 31. 16:20
 7/19 A kérdező kommentje:
Mivel mélyen az ingerküszöböm alatt van ez a színvonaltalanság, egyáltalán nem vagyok megsértődve. Csak tényszerűen megállapítottam, hogy az itt eddig hozzászólók szövegértésével és szociális intelligenciájával alapvető gondok vannak.
dec. 31. 19:12
 8/19 anonim ***** válasza:
10%

Eddig is adomentes volt a nyeremeny. Tudom nehez ezt felfogni. Amit a tvben hirdettek, vagy kifuggesztettek a lottozoban az netto volt. Az adot befizette eddig az szrt, arrol te kaptal egy igazolast. De annyit utaltak amennyit igertek.


Mostantol az szrtnek nem kell ezutan befizetnie a koltsegvetes reszere az adot tehat akar az eddig bruttot is adhatják mint netto. Persze nem fogjak, mert a jatekszabalyokat ugy modositottak, hogy a visszaosztas(rtp) dinamikusan valtoztathato.

jan. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

Tehat hogy ertsd, ha azt mondtak a tvben hogy a 23.heten a várható fonyermeneny 4.200mrd ft, akkor a nyertes ennyit kapott a szamlajara. A brutto nyeremeny, amit nem hirdettek meg, az mondjuk 5mrd felett volt. A kulonbozetet az szrt befizette mint ado es jarulek. A gyoztes megkapta a penzt es az igazolast. Tehat neki semmilyen adofizetesi kotelezettsege nem keletkezett. Pont ahogy annak sem akinek kettese vagy epp negyese volt.


Mostantol viszont a megmaradt osszeget akar hozzacsaphatjak a nyeremenyalaphoz. De mint irtam ez nem fog megtortenni, mert a visszaosztasi arany egy intervallum kozott szabadon valtoztathato.

Tehat a vegeredmeny az lesz hogy kicsit valoban nonek majd a nyeremenyek. Az osszes nyeroosztaly. Ennek az egyik oka a dragabb reszveteli dij es az adomentesseg.

De igazabol az szrt profitja fog noni. Nem is kicsit.

jan. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Jó pár hete már 400ft egy szelvény de ugyanannyit játszom.
jan. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!