Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiben változtatta meg a...

Mennyiben változtatta meg a lottózási szokásaidat, hogy néhány hónapja 350 Ft-ról, 400-ra emelték egy "lottószelvény" árát. Illetve mit változtat a lottózási szokásaidon, hogy most pedig személyi jövedelemadó-mentes lesz a nyeremény?

Figyelt kérdés

dec. 31. 15:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

9, 10 ma reggel "hogy értsd" módon leírta, amit én is tudtam, például innen: [link]

... és természetesen értek is; épp ezért nem is erre vonatkoztak a kérdéseim, amelyekre viszont ő sem válaszolt. ¯\_(ツ)_/¯

jan. 1. 09:47
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Eddig is heti 1-1 szelvényt adtam fel a lottókból, ez után is annyit fogok, szóval nem változtatott semmiben egyik intézkedés sem.
jan. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Semmiben nem változott a lottózási szokásom az áremelkedés miatt. Ugyanúgy megveszem a heti 3 db lottószelvényemet online mint évekkel ezelőtt.
jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
20%

8# hogy te nem tudod értelmezni amit itt írtak, az a te problémád, nem a miénk.


2 válaszoló voltam. Ha te ebből nem tudod leszűrni a lényeget, akkor elmondom.


Azért nem érdekel hogy mennyivel lett drágább a lottó, mert nem lottózom.

Igen, azt a negyven vagy mittudomén mennyivel többe kerülő áremelést is sokallok kidobni az ablakon.

És még valami, ami lényeges lehet. Nem a lottózás fogja megoldani itt az életem problémáját, és azért prolizott le itt téged valaki, mert te hiszel ebben, holott minden racionálisan gondolkodni képes ember tudja, felismeri, hogy a lottó tényleg a hülyék adója.

Én jóhiszemű vagyok az emberekkel, bízom benne hogy eljön majd még a te időd is hogy erre rágyere, mégha sokat késik is.

jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

12es kerdezo.


Te a kerdesben azt sugalltad hogy eddig nem volt adomentes a nyeremeny. Ezt magyaraztam el. Eddig is adomentes volt. Ezutan is az. Az adomentessegi valtozas csak az szrt-t erinti, ami miatt nonek ugyan a nyeremenyek, azonban a visszaosztas csokken.


En tajekoztattam az itt megfordulokat, hogy lehet hogy nonek a nyeremenyek, de kozel sem annyival mint amennyivel indokolt lenne az 50ftos aremeles es az a teny utan hogy akar az eddig befizetett adot nyeremenykent odaadhatjak.

Osszessegeben a visszaosztas csokkenni fog tehat a profitja az szrtnek meg noni.


Aki meg ezek utan is jatszik az meg is erdemli. Nem is veletlen hogy a hulyek adojanak hivjak, es allami monopolium a szamsorsolasi jatekok szervezese. Ennel konnyebben nem lehet milliardokat visszaszedni az emberektol.

jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem lottózok, viszont kenót szoktam venni. Minden nap 1-et, online, állandó számokkal játszom. (Kéthetes szelvényt szoktam venni, kéthetente.) Mivel annak is hasonlóan változott az ára az idővel, gondolom én is válaszolhatok. :) Nos, semmit nem változott a szokásom az emelésekkor. A különbség viszont az, hogy kenónál a nyerhető nyeremény függ a szelvény árától, így a nyeremények is mindig nőttek közben. Egyébként erősen negatív már a mérlegem, de úgy fogom fel, hogy más meg elszívja cigiben, vagy megissza sörben azt az összeget, amit én erre szánok és valójában nem is kerül olyan sokba, mint elsőre tűnik, mert nem 365 nap x 350 Ft a ráköltött összeg egy évben, hiszen sokszor találok el 0, vagy 5, 6 számot, így valamennyi vissza is jön belőle.

De, hogy befektetés lenne? Haha... Jó vicc! Inkább nemzeti adomány Viktorunknak! :D (Tapasztalatom szerint kenóval a ráköltött összeg olyan harmada-negyede szokott visszajönni a nyereményekkel. Értsd: ráköltesz egy évben pl 100.000 Ft-ot, akkor olyan 25-30k szokott belőle nyerődni. 15-20 éve játszom, eddig mindig így volt. 7 találattól nagyobb pedig még sosem volt.) Játék ez, nem befektetés! Így kell felfogni! Csak azt a pénzt szabad erre fordítani, amit egy akármilyen más játékra is megengednél magadnak!

Az adómentes nyeremény lehetősége sem mozgatott meg bennem semmit, mivel még sosem nyertem akkora összeget, hogy adóznom is kellett volna belőle.

jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdéseimre adott értelmes válaszokat!


Viszont, amint látjuk, akiknek ez elsőre nem sikerült, azok a továbbiakban is az alapvető kommunikációs hiányosságaik foglyai maradtak. Ugyanis az érdemi válaszadás helyett, körömszakadtáig feleslegesen erősködve, érdektelen és modortalan ismételgetéssel tettek bizonyságot a saját kulturálatlanságukról.

jan. 10. 16:08
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Te tettel fel ertelmetlen kerdest. A kerdesben azt allitod hogy szja mentes lett a nyeremeny. Tehat azt hogy eddig szjat kellett belole fizetni.

Eddig is adomentes volt. Az szja mentesites teljesen masrol szol.

jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nna ugye!?!

Az előbb, többek között, épp erről kényszeres értelmetlenségű ismételgetésről írtam. Erre most újra ideokvetetlenkedik vele.

Úgy látszik nem éri fel ésszel, hogy mennyire feleslegesen. Ezért és azért is mert untat, a részemről végleg befejeztem.

jan. 10. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!