Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell tárolni a seed /...

Hogyan kell tárolni a seed / recovery phrase-t?

Figyelt kérdés
Azt ajánlják, hogy ne tároljuk online, vagy digitális formában, mert a hackerek lenyúlhatják a kulcsot és vele együtt a pénzünket. Inkább írjuk le egy füzetbe. Ez jól hangzik, és így valóban nem tudják ellopni online, de a betörők igen. Lehet, hogy a rabló nem tudja, hogy mire jó, de az már nekem mindegy. Így sem, úgy sem tudom elérni a kriptót. Végül ebben a nagy biztonságban vesztem el a pénzem. 😂 De lehet, hogy a betörő ért egy kicsit az elektronikus pénzekhez, és egyből kiszúrja, hogy ez egy visszaállító kulcs. Én az ő helyében először a Metamaskkal, vagy Ledgerrel próbálkoznék. Erre talán jó megoldás lehet, ha nem egy ismert cold walletet használunk. De nem kell ide betörő. Elég, ha csak elvész a füzet, vagy egy lakástűzben megsemmisül. A Ledger kínál ugyan tűzálló tárolókat, olyan negyvenezer körül, de a betörőtől nem véd meg. Én most online, Bitwardenen tárolom (hosszú jelszóval, 2FA bekapcsolva). Szerintetek ez mennyire biztonságos. Ti milyen tárolás ajánlotok?

#Cold Wallet #crypto #hidegtárca #Seedphrase #Recoveryphrase
jan. 4. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Big brain modja hogy kizard magad a rendszerbol....


En 3 papirlapra rairtam a szavakat, az egyiket odatuzogepeztem az ejjeliszekreny aljara a masikat a nappali butor hatlemezere, a harmadikat meg edesanyam konyhabutorjanak a tetejere felraktam egy kis fem dobozba

jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És gondolom még útjelző táblákat is kiraktál a betörőnek, hogy könnyebben megtalálja. 😂️
jan. 4. 09:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy kissé kulturáltabb választ vártam. Hogy hozzád és hozzám még nem törtek be, az egy piszok mázli és nem jelenti azt, hogy nem létezik a jelenség. Ha a Kormány marad, egyre többen lesznek, akik megélhetési problémákkal fognak küzdeni. Kénytelenek lesznek kitanulni ezt a "szakmát". Nem hiszem, hogy a betörők a Facebookon keresik a "kuncsaftokat". Szerintem senki sem olyan hülye, hogy odaírja a lakcímét. Bár, ki tudja. Lehat, hogy az adatgyűjtésre a közösségi platformokat is igénybe veszik. Nemrég tudtam meg, hogy a HR-es dolgozók a Facebookon is utána néznek a jelentkezőknek.
jan. 4. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!