Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelező utánvétet biztosítani?

Kötelező utánvétet biztosítani?

Figyelt kérdés
Van arra valamiféle törvény, hogy egy webáruháznak lehetőséget kell adnia az utánvétes fizetésre, vagy az eladó dönthet úgy, hogy csak előreutálással lehet fizetni? Abban az esetben, ha szállítással kérjük a rendelést.

jan. 6. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Senki nem köteles teret adni a felelőtlen "rendelek és nem veszem át" típusú

̶c̶s̶a̶l̶ó̶k̶n̶a̶k embereknek.

jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
NEM! Nincs ilyen törvény! Viszont arra van már törvény, hogy elektronikusan előre is lehessen fizetni. Például: Előre banki átutalással, vagy online bankkártyával. De ez csak ha kereskedő az illető. Illetve ha cégtől / kerekedőtől veszel terméket. Mert ha magán személytől rendelsz online, ott nincs törvényi kötelezettség a fizetés menetének fajtájáról. Mint írtam egyedül a kereskedelemben van olyan hogy előre utalhass vagy online bank kártyával fizethetsz. Ugyan ez vonatkozik a fizikai boltokra is. Ugyanis készpénz elfogadása mellet, bank kártyával vagy online fizetést is köteles az adott bolt biztositan. Kettő közül az egyik kötelező csak! Ez vonatkozik az online Webshopokra is!
jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
Magyarországon erre nincs törvény. Nálunk még olyan is van ahol élek, hogy rendelsz egy csomagot és azt kihozzák és nem csak akkor adja oda a futár ha kifizeted, hanem van egy hónapod kifizetni.
jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért csak törvényi kötelezettséget fogadnál el? Ha kormányrendelet, miniszteri rendelet, vagy a tárgykörben elnöki rendeletre feljogosított főhatóság rendelete írna elő ilyen kötelezettséget, azt nem kéne betartani?


Nincs ilyen, jogszabály által előírt kötelezettség, a webáruház üzemeltetőjének üzletpolitikai döntése, hogy szállítás esetén milyen fizetési módo(ka)t fogad el, hogy milyen szerződéseket köt: kínál-e futárszolgálat választási lehetőséget, vagy adott a futárszolgálat, hogy a lakcímen kívül nyújt-e átvételi lehetőséget (csomagpont, postapont stb.), és ha igen, hol? Az is üzletpolitikai és szerződési döntése, hogy utánvétel esetén lehet-e kártyával is fizetni, vagy csak készpénzzel, akkor is, ha van a futárnak terminálja.


Ha csak itt, a gyakorin olvasott kérdéseket veszem figyelembe: „Mi történik, ha meggondoltam magam, és nem veszem át az online rendelést?”, akkor megértem, ha webáruház üzemeltetője nem vállalja a felesleges csomagolás, az oda-vissza történő futárszolgálati szállítás költségét.

Az is lehet, hogy kezdetben biztosítottak utánvételt, de a rossz tapasztalatok miatt változtattak.

Akár induláskor, akár tapasztalatok után, bizonyára mérlegelték, hogy melyik a rosszabb, veszteségesebb számukra: ha vállalják az utánvétellel járó veszteségeket, vagy olyan megrendelőket veszítenek, akik az utánvételi lehetőség hiánya miatt nem rendelnek tőlük.

Ha találtál olyan webáruházat, amely nem biztosít utánvételi lehetőséget, az bizonyíték arra, hogy így is megélnek, van kellő megrendelésük.


Ez „róka fogta csuka, csuka fogta róka” patthelyzet. Az eladó nem bízik abban, hogy a vevő kifizeti a megrendelést, a vevő nem bízik abban, hogy megkapja az előre kifizetett rendelést.

Ez, magánemberek közt is így van, olvasni a határozott tanácsokat: „Ne küldd a kabátot, míg meg nem kapod az árát!” és „Ne fizess előre a kabátért!”

Ha egyik sem old a bizalmatlanságán, akkor nem lesz üzlet. Ha enged az elhatározásából, lehet, hogy pórul jár.


Egyáltalán nem állítom, hogy az én gyakorlatom a helyes, de én megvagyok az utánvételt nem biztosító webáruházak nélkül, ők pedig megvannak nélkülem. De, nincs közös üzlet.

jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!