Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A külföldi aprópénz érméimet...

A külföldi aprópénz érméimet beváltják a pénzváltóban? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Van sok eurócentem apróban. Azokat gondolom beváltják. És más mindenféle külföldi pénzérméimet beváltják? Van itthon 1 zacskónyi külföldi apróm. Nagyvárosban, megyeszékhelyen élek. Sok pénzváltó van a városban. Valamelyikben beváltják forintra a pénzeimet?

jan. 11. 11:36
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
80%
1-2 eurós érmék és 50 cent amit beváltanak esetleg, de nem mindenhol, és ha igen akkor is nagyon nyomott áron. Jobban jársz ha fizetsz vele. Mifelénk Sparban, Intersparban lehet fizetni bármilyen euró érmével, centtel is. Persze ha egy zsák egycentessel akarsz fizetni azt nem biztos hogy elfogadják. Én úgy szoktam, hogy pontos összeget adok, 1-2 eurósok, plusz a vége centesekből. Eddig még nem volt gond. Az árfolyam nem a legjobb, de még mindig jobb annál, mint amit a pénzváltók adnának az érmékért.
jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
De az eurócentesek mellett van 1 zacskónyi más - mindenféle külföldi pénzérmém! Tetszik érteni? És főleg azokra irányul a kérdés!!!
jan. 11. 22:04
 13/38 anonim ***** válasza:
72%
Fogd a telefont és hívd fel a pénzváltókat a környéken. Ha szerencséd van, kell valamelyiknek érme, és megveszi nagyon nyomott áron azt ami éppen kell neki. Arra viszont ne számíts, hogy odaborítod neki a zsák vegyes valutaérmédet, és majd mindent megvesz. Jellemzően nem igazán szeretnek érmét venni, minél kisebb a címlet annál kevésbé. Budapesten van néhány pénzváltó, amelyik magas jutalékkal foglalkozik ilyennel, de általánosságban nem jellemző.
jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Értem. Hát megfogom próbálni itt a Tescoban azt, amit írtakm
jan. 11. 22:34
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp válogasd szét típusonként, címletenként, számold meg melyikből mennyi van, rendezetten vidd oda, ne összeöntve. Úgy nagyobb eséllyel foglalkoznak majd vele - de még így is kicsi az esélye.
jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Rendben így fogom. Tegnap már előszedtem őket. Pl van pár darab 1 kunásom. Az ugye mivel mai napig használatos horvátországban, visszaváltják forintra? Van amúgy még bani-m is apróban. Van 16 márkám papírpénzben. Hirtelen ennyire emlékszem de sokféle van még. A felsoroltak közül melyikért adhatnak forintot?
jan. 13. 11:56
 17/38 anonim ***** válasza:
61%
Kérdezd meg róla a pénzváltót...
jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Megfogom mint mondtam jövő7-en!!!
jan. 13. 12:13
 19/38 anonim ***** válasza:
61%

Csak akkor ne kérdezd meg itt még 50x hogy “melyikért adhatnak forintot”.

Leírtuk már a korábbi, 15+ válaszban, hogy valószínűleg a legtöbb helyen nem foglalkoznak vele. Ha mégis, azt neked kell letárgyalni a pézváltókkal és egyedül rajtuk múlik, hogy foglalkoznak-e vele vagy nem.


Teljesen mindegy, hogy mi itt kit írkálunk neked, csak az számít, amit ők válaszolnak.

jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Teljesen világos. Csak én a #15-ös válaszra írtam válaszként.
jan. 13. 12:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!