Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Arany hulladékból ami piszkos...

Rosier kérdése:

Arany hulladékból ami piszkos pl számítógépes hulladék vagy reszelék sepredék hogyan nyerjem ki a tiszta aranyat?

Figyelt kérdés
Itt nem youtube linkekre gondolok mert már végignéztem mindet angol és nehezem beszerezhető anyagokkal van teli.Nem akarom a véletlenre bízni,én eddig olyasmire jutottam hogy lesavaznám salétrommal aztán leszürném feloldanám királyvízbe újból leszürném majd valamivel kicsapatnám.

jan. 11. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon mergező anyagok keletkeznek közben és a végeredmény sem könyen érteékesíthető. (Korábban lehetett ilyen vissza nyert arany tömböket venni ebayen is)
jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gazdaságosan kit tudnád nyerni és értékesíteni is tudnád házilagos módszerekkel. Ipari léptékben, ahol fillérekért jutnak hatalmas mennyiségű alapanyaghoz, ott talán működik.
jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A számítógépes alkatrészekben, egyéb hasonló dolgokban nagyon kicsi az arany mennyisége, ezeknél csak ötvözeteket, bevonatokat használnak a jobb érintkezés biztosítására, nem tiszta arany. Elenyészően kis mennyiségben és nagyon rossz hatásfokkal tudnád az aranyat kinyerni belőle. Irtó sok hulladékot kéne ahhoz feldolgoznod, hogy épphogy értelmezhető mennyiségű aranyat kapj és az sem lesz kellően tiszta és jó minőségű, hogy azt színaranyként hasznosítani vagy eladni tudd és a tört aranyért sem fizetnek olyan sokat.
ápr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!