Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy a Debrecen...

Hogy lehet az, hogy a Debreceni Sportuszodát egy számítógép hulladékhőjével fűtik?

Figyelt kérdés

És nyáron mit csinálnak? Ezzel hűtik?

Mekkora lehet az a számítógép?



#számítógép #teljesítmény #technika #komondor #fűtés-hűtés #Debreceni Sportuszoda
2023. okt. 14. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem számítógép, hanem szuperszerver.

Mekkora? Qrvanagy :D


[link]


344db processzor és 216db "videókártya" van benne ha jól számolom.

2023. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ez akkora hőt képes termelni, hogy egy bazi nagy uszodát, öltözőket és miegyebeket ki tudjon fűteni? Mekkora épületben üzemel ez a "szerver"? És nyáron mit csinálnak a hőjével?
2023. okt. 14. 17:09
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Én nyáron is melegvízben szoktam fürdeni, nem szeretem a hidegzuhanyt.
2023. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

344db processzor szorozva a 280Wattal az 96kWatt plusz a compute kártyák. Ezzel már melegen lehet tartani az uszoda vizét.


Az épületet meg tudod nézni google street viewn.

2023. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Inkább a víz hűti a gépeket, minthogy a gépek fűtenék a vizet. Önmagában nem lesz elég télire. De sokat segít a fűtésben, az biztos.
2023. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szirty ***** válasza:
44%

"96kWatt plusz a compute kártyák. Ezzel már melegen lehet tartani az uszoda vizét."


Igen. Néhány ezer litert.

Egy uszodában 986000 liter víz van kb.

2023. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy az uszoda fűtését oldják meg a számítógéppel, a víz melegítésére van meleg vízforrásuk.

De az sem semmi, mert maga az uszoda épülete sem piskóta!

[link]

2023. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 CspCsj ***** válasza:

"Az új magyar szuperszámítógép, a Komondor energiafelvételének elméleti maximuma 1,3 MW/óra, a tényleges fogyasztása pedig a végleges konfiguráció, a külső hőmérséklet és a kihasználtság függvénye."

[link]

2023. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem semmi!
2023. okt. 14. 23:54
 10/15 anonim ***** válasza:

#6:

"Egy uszodában 986000 liter víz van kb."


Ennyi víz 1 fokkal történő felmelegítése 1 óra alatt 1170kW-ot igényelne, de amire válaszoltál abban azt írtam, hogy 93kW-tal ( + a többi sallanggal ami még szintén néhány tíz kW) már >>melegen lehet tartani<<. Számolj utána mekkora teljesítményre van szükség ahhoz, hogy normál körülmények között ekkora víztömeg ne hűljön ki. Egy normál medence vizhőmérséklete fűtés nélkül óránként 1 fokot esik? Ha csak 0,1 fokot esik fűtés nélkül akkor a szerverek hűtéséből kinyert energia már elég a víz kihűlésének megakadályozására, legalábbis szerintem.

2023. okt. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!