Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a szomszéd régi albérlőjét...

Ha a szomszéd régi albérlőjét a behajtó nálunk keresi, elviheti a mi holminkat?

Figyelt kérdés
3 ház egymás mellett ugyanazzal a címmel (se perrel, se más számozás, totálisan ugyanaz a cím) Osztatlan közös telek, telek használati megállapodással. 3 különálló ház, 3 tulajdonos. A jobb szélső házat állandóan kiadja a tulaj feketén. Hétfőn hozzám csengettek be a behajtótól, hogy jönnek felmérni milyen értékek vannak. Tisztázni próbáltam, hogy a másik házban laktak, rég elköltöztek, de az ember elég fura volt. Azt mondta felírta az információkat és jelentkezik. Közben a 3.szomszéd autóját le is fotózta. Hívtam a szélső ház tulajdonosát, de nem elérhető azóta sem. Mit tehetek? Mit tehetnek? Nem örülnék ha más adóssága miatt én szívnék.
jan. 25. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Legközelebb kérd meg a "behajtót", hogy igazolja magát!
jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

"Nem örülnék ha más adóssága miatt én szívnék."

Akkor miért költöztél osztatlan közös telekre? Azért ez elég várható volt.

jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha visszajön ,,igazoltatom,,. Természetesen nem engedtem be, a kapu előtt beszéltem vele,telken kívül. Sajnos ezen a településen bevett szokás az osztatlan közös telek. Sok kis telekre, több ház akár társasház épül. Az adásvételin a telek területe el van harmadolva és az a méret szerepel egyedüli tulajdonosként, plusz kiegészítés a használati megállapodás. Az ügyvédem anno ezt teljesen rendben találta.
jan. 25. 11:54
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Akkor az ügyvéded, gondolom, most is szívesen áll rendelkezésedre.

Mi az a behajtó különben? Önálló bírósági végrehajtó?

jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy vihetik más holmiját. Most gondolj bele, van egy albérlő, kiköltözik, beköltözik oda más, aki erről nem is tudott, akkor sem tehetnek semmit.


Az ingatlan osztatlan közös, max arra terhelhetnének rá, de használati megosztásnál ott is csak az ő részére.


Az ingóságokhoz meg semmi közük. Azért fotózta a kocsit is, hogy ellenőrizze kinek a nevén van.

jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen nem vihetik el a te holmidat. Főleg nem ha "behajtó" mert annak aztán a világon semmilyen jogköre nincs. Egy független bírósági végrehajtó pedig rendőrrel és bírósági végzéssel jön, nem csak úgy becsenget...
jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kéne, hogy milyen behajtó járt ott nálad.

A helyedben kifaggattam volna töviről hegyire.

Anélkül semmi információt nem adok neki, amíg nem tudom kicsoda és honnan jött és mit akar.

Te meg azzal kezdted, hogy jól befostál tőle.

jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!