Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Forint árfolyama hosszú...

A Forint árfolyama hosszú távon gyengülni fog az Euróhoz képest?

Figyelt kérdés

Mióta bevezették az Eurót a Forint árfolyama szinte lineárisan romlott hozzá képest kisebb-nagyobb hullámvölgyektől eltekintve. A tavaly - tavaly előtti rekord gyengülést leszámítva is lineárisan folytatódott a Forint gyengülése az inflációval szemben mint a grafikonon is láthatjuk:

[link]


Várhatóan a következő 10-20 évben is ez lesz a fő tendencia a Forint árfolyamában? Lényegében bármilyen kormány is lesz hatalom és bármilyennek is nevezik a gazdasági növekedést, a Forint lassan de biztosan tovább gyengül az Euróval szemben?



jan. 30. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen ez a legvalószínűbb.
jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja meg azt kifelejtettem hogy EU-s pénz egyelőre nuku úgy néz ki.
jan. 30. 18:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A forint azóta gyengül, amióta létezik. Gyakorlatilag szinte mindennel szemben.
jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Gondolom gyengülni fog. Nekem jó, mert Euróban van a jövedelmem.

De 10-20 éves tendencia? Remélem, hogy már nem lesz annyi ideig hatalmon Orbán!

jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Igazából bárki volt kormányon, a Forint gyengült és ahogy a hármas mondja nagyjából mindenhez képest. Dollárhoz képest is folyamatosan gyengül már évtizedek óta.
jan. 30. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
#5 Én arra akarok utalni, hogy csak Orbán miatt nincs még Euró itthon.
jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Viszont kérdés hogy ha nem ő lenne milyen gyorsan teljesítenénk a feltételt az Euró bevezetéséhez.
jan. 30. 19:11
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
2014-2016-ban teljesítettük, csak az ERM II rendszerbe kellett volna belépnünk és már 6 éve Euró lehetne nálunk, csak ugye akkor Viktor nem tudna garázdálkodni kedvére a forinttal.
jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Semmi nem utal arra, hogy ez a trend változott volna. A kérdést szerintem a kamatokat figyelembe véve érdemes vizsgálni.
jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem érdeke bevezetni, mert csak hátránya lenne belőle ha kiadnák a deviza kontrollját a kezükből, egyik kormánynak se érdeke.
jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!