Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sameday futárok vajon fejenkén...

Sameday futárok vajon fejenként valamennyi (nem túl nagy) összegért ezt megteszik nekem?

Figyelt kérdés

Pl. 5000 forintért a földszinti lakásból a régi hűtőt leviszik a pincében lévő tárolóba amikor hozzák az újat?


Elvileg el kellene szállítani egy régit ha veszek egy újat, de a Samedaynél nincs ilyen, mert ők csak a szállítást végzik. De vajon megkérhetem őket egy kis összegért, hogy a pincébe vigyék le?


Szerintetek?


Köszönöm!



jan. 31. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Minden esetben köteles elvinni az elektronikai hulladékot az akitől az újat veszed.
jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Megkérni megkérheted. Max. nemet mondanak
jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, de nem a futárcég, hanem az EMAG. A futárcég csak úgy nem szállítja el, az EMAG is megerősítette, hogy tőlük külön kell kérni és ingyen elviszik.


A Sameday csak úgy akkor nem viszi el. Ezért kérdeztem.


Utolsó: Nagyon jófej vagy. Nyilván fontos számomra és nem ennyi.

jan. 31. 13:22
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Rakd ki ingyen elvihetőbe úgyis elviszik! Akinek még kell!
jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 krwkco ***** válasza:
70%

"Pl. 5000 forintért a földszinti lakásból a régi hűtőt leviszik a pincében lévő tárolóba amikor hozzák az újat?"

Ez nem a futárcégen, hanem az aktuális melósokon múlik. Szerintem jól jön nekik egy kis mellékes, kivéve, ha nagyon sietnek. De egy hűtő nem olyan nehéz (mint pl. egy mosógép), simán felkapják a hátukra, ha úgyis lefelé mennek. :-)

jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

"Minden esetben köteles elvinni az elektronikai hulladékot az akitől az újat veszed."

Erre van valami jogszabaly is? Vagy csak a te fogyasztoi "nekemmindenjar" agyszulemenyed?

jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
a megfelelő összegért akár ott helyben lepippantanak
jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#6 vagyok: sokan abban is eléggé el vannak tévedve, hogy bármilyen csomagot fel lehet bontani kézbesítés előtt és vissza lehet küldeni ott helyben a futárral. Erre nincs jogszabály. :) 14 napos elállás van és visszautasítás joga is, de ez nem azt jelenti, hogy a csomagbontogatás is adott minden esetben... szóval jó lenne, ha mutatnál erre egy jogszabályt 1-es!
jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#6


[link]

jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha jól értem tájékoztatást kell kapjak arról, hogy a forgalmazó visszaveszi az elektronikai hulladékot, illetve nekem mint hulladék tulajdonos fel kell ajánlanom visszavételre a hulladékot.

Tehát semmi esetre sem automatikusan működik a visszaszállítás.

jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!