Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyar postán adok fel külföld...

Magyar postán adok fel külföldre csomagot, akkor a postán is fel tudják címezni nekem?

Figyelt kérdés

Az USA-ba szeretnék feladni egy 24x24x16-os csomagot. A kérdés az, hogy nekem kell valahogy felcímezni, vagy bemegyek a postára, és ha mondom a címzett adatait, akkor ők felcímezik nekem?

Hogyha nem, akkor hol találok pontos leírást a megfelelő csomag címzésről?



febr. 1. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
A posta web címiratkitöltőjén kellene kitöltened előre a csomag adatait és kinyomtatnod a címiratot ("címzést"), majd ráragasztani. Mert meg tudják csinálni a postán is, de kb 15 perc lesz és nemcsak a postás, de a sorban mögötted váró is utálni fog.
febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ éppen töltöm ki a címiratkitöltőt.

Az exportengedély-hez mit kellene írnom?

febr. 1. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak akkor kell kitöltened, ha kereskedő vállalkozó vagy. De a kérdésedből ítélve, nem vagy az, hisz akkor lenne fogalmad erről. Magánszemélyként üresen hagyhatod.
febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
51%
Nekem nincs nyomtatóm, úgyhogy a postán nyomtatják ki, pont lesz*rom, ha mögöttem idegeskedik valaki és utálni fog...én is ki szoktam várni a soromat. Ja és egyébként nincs 5 perc az egész művelet...
febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor legalabb ird le a cimeket, neveket, teloszamolat, email cimeket egy papirra es b@szd a postas ele, mert rohadtul idegesito, amikor vagy a postas suket vagy az egyszeri sotet felado percekig keresgeti helyben az adatokat, vagy ha meg van, keptelen normalisan artikulalni es ujra kell csinalni az egeszet... igy meg nem 5, hanem lrgalabb 10 perc lesz. :)
febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!