Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a sommás eljárás?

Mi az a sommás eljárás?

Figyelt kérdés

febr. 3. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor minden adat rendelkezésre áll, ami alapján dönt a hatóság.


„A sommás eljárásnak tehát az a feltétele, hogy a kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott, és konjunktív feltételként nincs ellenérdekű ügyfél. Az ilyen eljárásban, ha a kérelem benyújtásakor minden, a döntéshez szükséges bizonyíték rendelkezésre áll, akkor a hatóságnak azonnal - de legkésőbb nyolc napon belül - döntést kell hoznia.”

[link]

febr. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyenek pl a mostani táppénz helyzetek. Amit nem tudott a hivatal lekövetni. Én idén már 3 kérelmet adtam le a gyerek miatt. Mindegyiknél kifutottak a nyolc napból. Így mindegyiknél megigényeltem a 10 ezres “kártérítést”. Így azért jó pénz lesz, amit megküldenek majd.
febr. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es. Úgy tudom, hogy a 10.000 Ft "kártérítés" a teljes eljárásra vonatkozik (60 nap).

Beérkezéstől számítva van 8 nap. A munkáltatónak 5 napja van arra, hogy beküldje. Tehát, ha leadod a tp papírt, eltelhet közel 2 hét, mire beérkezik.

febr. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, a 10 rongyos sztori a sommásnál a 8 nap letelte után már jár. Csak nem automatikus, külön igényelni kell.
febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!