Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját, jó, élő példák mellékte...

Saját, jó, élő példák melléktevékenységre, "side project-re", "átállásra"?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyasmire, hogy valaki 26 évesen kitalálja, hogy a meglévő munkája MELLETT kitanulja (pl.) a cipész mesterséget, néhány éven belül kitanulja, lesznek kisebb-nagyobb megrendelése, majd saját műhelye, végül teljesen áttér erre és sikeres cipészként éli tovább az életét.

Vagy az ilyesmi mindig bukással jár, kiderül, hogy nincs rá elég tőke, szabadidő, támogató környezet, az ember csak fárasztja magát, és legjobb esetben is visszatér az eredeti szakmájához, ahol szépen lassan elfelejti az álmait.

Sarkítok, nyílván, de ezt a 2 szélsőséges utat látom magam előtt.

Az elsőnek van realitása? Szerintetek? Bármi jöhet!


febr. 7. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
En anno egyetem mellett tanultam meg manualis tesztelni függetlenül a szakomtol, azota sokat fejlodtem es mar automatizalok contractorkent.
febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyukám amikor én meg tesóm még picik voltunk, pincérnőként meg pultosként meg ilyen helyeken dolgozott és mellette tanult X dolgot, majd azonnal ahogy tudott, elkezdett abban dolgozni és már 30 éve vállalkozó és ugyanazt csinálja.

Annyiban más ez a sztori, hogy talán könnyebb volt elindulni vállalkozóként akkoriban, nem volt eleve annyi konkurencia, persze internet nélkül hirdetni is nehezebb volt. De lényeg, hogy időt szánt arra, amit akart csinálni és szerintem ez a legfontosabb lépés, csomóan ott buknak el, hogy idő előtt feladják. Ha nem próbálod meg és csinálod addig, amíg nem érzed, hogy ez fixen bukó, akkor örökre elégedetlen leszel.

febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem is! Iskola pipa, gyakorlat pipa (illetve folyamatos, ahogy a tanulás is.) Egyelőre ott tartok, hogy ez egy drága hobbi, amire időm még épphogy, pénzem szinte semmi. Energiám meg lenne, sőt, ez tudna nekem energiát is termelni, ha teljes állásban ezzel foglalkozhaznék.

Elakadtam, de minden ilyen kommentet, amit írtatok, szívesen fogadok.

febr. 7. 18:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Két közgazdász ismerősöm is fokozatosan váltott, egyikük szakács, másikuk kozmetikus lett, mert jobban érdekelte őket.
febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!