Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Regisztrált pályakezdő vagyok...

Juhaszjani88 kérdése:

Regisztrált pályakezdő vagyok munka nélkül. Hogy fizessem a TB-t?

Figyelt kérdés
Júniusban szereztem meg az OKJ-s bizonyítványom. Ha jól tudom a diákigazolvány érvényességéig jár a TB ami ha jól tudom okt. 31. Augusztusban regisztráltam pályakezdőként a munkanélkülibe, de már itt van november és semmi munkám. Miből fizessem a TB-t így? Van valami támogatás erre? Albérletbe lakok a barátnőmmel, aki jelenleg az ösztöndíjából fizeti a lakást, nekem semmi jövedelmem.
2010. okt. 24. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Apeh-nél kell jelentkezni, ők küldik ki a csekkeket.A honlapról is letöltheted a nyomtatványt, ami kell hozzá. 10T1011 a száma. Havonta 4950 Ft az összege.
2010. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Menj be az önkormányzathoz és kérj tb támogatást. Ha nincs jövedelmed akkor a költségvetés fizeti a járulékot utánad. Ha annyira akarod akkor az apehnél valóban kérhetsz csekket, de ha már segít az önkormányzat akkor inkább azt vedd igénybe. Támogatásban nem hinném, hogy részesülhetsz, mert még pályakezdő vagy, de a tb-t akkor is kifizetik Neked. Kapsz egy nyomtatványt, kitöltöd, visszaadod, kapsz egy pici papírt, hogy megigényelted és pár héten belül az igénylés napjától fizetik.

Ezzel a pici papírral meg amit majd postán kapsz határozatot, menj be az APEH-hez és ott tölts ki egy változás bejelentő lapot -majd ott segítenek, hogy mit válassz-, töltsd ki, add be helyben és részedről ennyi volt az intézkedés. Majd kapsz levelet, esetleg csekket is az APEH-től, de az már mindegy, mert ezt majd az önkormányzat intézi Neked az APEH-el.

Ha ne adj' Isten jövőre sem lesz munkád akkor minden évben ugyanezt kell megtenni kivéve az apehet, mert oda már csak akkor mész be amikor leigazolod, hogy újra jogosult lettél a tb támogatásra az önkormányzaton keresztül.

Szóval menj be a városházára, önkormányzat -ahol ezeket a szociális ügyeket intézik- ott csak kitöltöd a papírt, vársz pár hetet aztán a határozattal amit addig megkapsz elmész az apeh-hez.

Remélem tudtam segíteni.

Nekem sajnos 3 éve nincs munkám, iskola elvégzése óta..vegyész vagyok.

Neked több sikert!!!!

2010. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Elméletileg regisztrált munkanélküliként a munkaügyi központ fizeti utánad a tb-t...
2010. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ami esetleg még fontos lehet, hogy 22 éves vagyok. Így mit fognak nézni az önkormányzatban? Önállóan fognak nézni, vagy családom alapján? Mert ha a családomat nézik meg tuti nem fognak támogatást adni. Ha megkérdik az önkormányzatban, hogy miből tartom el most magam, ha önálló vagyok, mit feleljek? Hogy a barátnőm tart el? Ekkro meg megondják, hogy fizesse ő a TB-t. Szüleim nem fogják fizetni a TB-t ez 100%.
2010. okt. 24. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:

18 felett nem nézik a család jövedelmét, vagyont, viszont ha van a neveden lakás stb. azt már bele kell írni.

Nem is tudtam hogy be kell menni az APEH-hez.

2010. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

15:02 vagyok

Ahogyan utánam is írta valaki nem nézik, hogy van-e családod, az is mindegy, hogy kinél laksz és annak van-e jövedelme. Ne akadékokodj;))

Azt nem tudom, hogy 18 vagy 20 éves kor után -Neked mindegy 22 vagy- adhatnak ilyen támogatást, de azt tudom, hogy kapni fogsz, mert a tb-t fizetni kell.

Egyedülállónak számítasz a korod alapján és nincs jövedelmed. Majd ezt is szépen leírod a papírra. Az más tészta ha van vagyonod, de szerintem akkor is kapsz. A vagyon alatt értsd: ház, házrész, kocsi, egyéb nagyobb anyagi dolgok, pl nem egy mosógép vagy ilyenek.

Az APEH-hez pedig be kell majd menni, hogy bejelentsd: már nem a suli fizet, nem is Te fizetsz, nem más fizet utánad, hanem az önkormányzat intézi Neked és költségvetésből finanszírozzák. Sajnos már "profi" vagyok ebben, mert még mindig ők fizetnek nekem és én meg az édesanyámmal élek aki nyugdíjas, lakása van és a testvérem aki dolgozik ide van bejelentve szintén. De ettől függetlenül én már jogilag önálló személy vagyok, ráadásul állástalan.

Holnap bemész és ha nincsenek sokan előtted akkor kb 15 percet vesz el ez az életedből. Utána meg vársz a határozatra.

Mindenre kérdezz rá, segíteni fognak. Egészségügyi járulék fizetéshez kérsz támogatást, vagyis vállalják át a havi fizetését ennek.

2010. okt. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A diákigazolványod érvényességéig (okt.31-ig) jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra. Utánna passzív jogon még 45 napig igénybe veheted az eü. ellátásokat (eddig nem kell fizetned) Azaz, ha júniusban végeztél, akkor december 15-ig (okt 31 + 45 nap) vagy jogosult a természetbeni ellátásokra, addig nem kell fizetned magad után.

A munkaügyi által csak akkor lennél jogosult, ha pénzbeli ellátást is kapnál, ha csak regisztrált álláskereső vagy, de nem kapsz járadékot/segélyt/képzési támogatást, akkor a Tbd sem rendezik.

Az állandó lakcímed szerint illetékes önkormányzatnál kérvényezheted a Tbd rendezését. Szociális és vagyoni helyzeted alapján bírálják el. Ha már nem tanulsz, 20 év fölött számítasz "önálló családnak":

b) vagyon: ha e törvény másként nem rendelkezik, az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog, amelynek


ba) külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a harmincszorosát, vagy


bb) együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a nyolcvanszorosát


meghaladja, azzal, hogy a szociális rászorultságtól függő pénzbeli és természetbeni ellátások jogosultsági feltételeinek vizsgálatánál nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általa lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű;


c) család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;


d) közeli hozzátartozó:


da) a házastárs, az élettárs,


db) a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek,

1993. évi III. törvény


a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról

2010. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Újra a 15:02es vagyok.

A munkaügyi központ NEM fizet tb-t pályakezdőknek, de még regisztrált munkanélkülieknek sem. Mindenkinek az önkormányzaton keresztül a költségvetés téríti meg.

Még akkor sem a munkanélküli fizeti ha kapsz pl RÁT-ot -rendelkezésre állási támogatás, értsd: segély-, akkor is az önkormányzat intézi ezt. Mindegy is ez, ráadásul Neked most ez nem is lényeg.

A lényeg: Pályakezdő fiatalként, 22 évesen, állástalanul, vagyon nélkül JÁR a tb támogatás.

2010. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nana, hát nekem a munkaügyi központ fizette a tb-t, amíg járt a járadék meg utána a segély. Most az önkormányzat fizeti.
2010. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Melyik formanyomtatványt töltsem le itt?


[link]

2013. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!