Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik az egészségpénz...

Hogyan működik az egészségpénztár?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat, hogy lakáshitel törlesztésre is használható az egészségpénztár. Ezt hogyan kell a gyakorlatban elképzelnem? Ha például a törlesztőm 62.500Ft, akkor az évre kimaxoltam a visszaigényelhető keretet.Tudom nem jár vissza a költségek miatt a 150.000 Ft, de attól függetlenül durván 1,5 havi törlesztő visszaigényelhető lenne. Ez így működik, vagy túl szép hogy igaz legyen?

febr. 11. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy a befizetésednek 6%-át kezelési költségként levonják, de amúgy igen, ha befizetsz 750 ezret, akkor következő évben kapsz 150-et.
febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt eddig értem, viszont a befizetett 750.000 + 150.000 (-6%) hogyan tudom a hiteltörlesztésre felhasználni? Az egészségpénztár számláról indithatok utalást a törlesztési számlámra?

Mert úgy nyilván megéri. Viszont ha ezt csak egészségügyi részre használhatom(+tudom jó sok minden) akkor nem feltétlenül éri meg, mert nem biztos, hogy ekkora összeget arra szeretnék felhasználni.

febr. 11. 14:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hiteltörlesztés.

Benyújtod a kérvényt az ep felé, ez általában egy formanyomtatvány, egy hitelszerződés, meg 3-4 havi bankszámlakivonat, hogy tényleg te fizeted.

A jelzáloghitel fizetési támogatás önsegélyező szolgáltatás, vagyis olyan egyenleget használhatsz fel rá, ami már legalább 180 napja parkol az ep számládon. A támogatásnak van maximuma, azt hiszem a minimálbér összegéhez kötik, 30pár ezer forint most azt hiszem (mi már nem a maxot igényeljük vissza, így nem tudom ez mennyi lett idén). A visszaigénylt összeg úgy növelhető, hogyha ketten vagytok a hitelben és mindketten kimaxoljátok a támogatást.

Amúgy úgy működik, hogy amit befizetsz, annak azonnal benyúlják a 6,5%-át. Tehát ha te befizetsz 15 ezer forintot, akkor te az ep egyenlegeden nem azt fogod látni, hogy van 15 ezer forintod, hanem azt, hogy van kb. 14 ezred. Ha te a max harmicakárhány ezret vissza akarod igényelni, akkor vagy befizetsz előre nagyobb összeget és 180 nappal később csak igényelgeted vissza, vagy minden hónapban befizetsz és vissza is igényelsz, így adott, hogy mindig lesz 180 napos egyenleged ugye egy idő után, amiből vissza tudod utaltatni... Nagyjából ennyi.

Ja, adójóváírás. Április tájt írják jóvá az ep számlán és az azonnal önsegélyező egyenlegnek (180 napnál régebbinek) minősül, vagy is azt nem kell prakoltatni, rögtön felhasználható önsegélyező célokra.

febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!