Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ennyi idő elteltével...

Ha ennyi idő elteltével jelentkezek be munkanélkülire, ennyi idő után is jár nekem álláskeresési segély és járulék?

Figyelt kérdés
2008. elején felmondtam a munkahelyemen (5 évet dolgoztam ott) és külföldre költöztem (ott mentem férjhez). Azóta, itt külföldön sem dolgozom. Otthon, mikor felmondtam, nem jelentkeztem be munkanélkülire. Ha most hazamegyünk, és most jelentkezek be majd' 2 és fél év után, kapni fogok segélyt?
2010. okt. 24. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy kapsz. Én 8 hónapig nem dolgoztam, és csak utána mentem be, adtak segélyt.
2010. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor kapsz járadékot, ha 4 éven belül megvan 365 nap ledolgozott időd.

Ha ez nincs, de legalább 200 nap van 4 éven belül, akkor álláskeresési segély jár.

Ha se ez, se az nincs meg 4 éven belül, akkor nem kapsz semmit.

2010. okt. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ezt a 4 évet onnantól számolják, amikortól álláskeresővé (munkanélkülivé) váltam, vagy onnantól, amikor bejelentkezek a munkanélküli hivatalba?
2010. okt. 25. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikortól bejelentkezel. Onnan vissza 4 éven belül.
2010. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak egyébként úgynevezett tolóidők. Pl. amíg hallgató voltál, azt az időt nem számolják bele. Meg lehet, hogy még van ilyesmi. De ezt csak a munkaügyis tudja megmondani, én nem.
2010. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!