Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az átmeneti segély egyszeri?

Az átmeneti segély egyszeri?

Figyelt kérdés
Eseti az van ráírva a átvételire. (kemény 5000 Ft) :))))
2011. szept. 28. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Az átmeneti segély adható alkalmanként és havi rendszerességgel. Az alkalmankénti segély gyógyszertámogatásként, illetve az egészségbiztosítás által nem vagy csak részben támogatott egészségügyi szolgáltatás díjaként is megítélhető. A havi rendszerességgel adott átmeneti segély jövedelemkiegészítő támogatásként, rendszeres nevelési támogatásként, továbbá az önkormányzat rendeletében meghatározott más ellátási formaként is nyújtható.


A települési önkormányzat képviselő-testülete a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személyek részére a rendeletében meghatározott átmeneti segélyt nyújt. Átmeneti segély pénzintézeti tevékenységnek nem minősülő kamatmentes kölcsön formájában is nyújtható.

2011. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Asszem negyedévente lehet megigényelni.
2011. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!:))))

Már találtam munkát,csak 2 hét múlva kezdek.Előtte gondoltam megigényelem ezt,még soha nem igényeltem.De azért ez durva.A postás azt mondta,hogy van,aki 1000 ft-ot kapott:))) Bezzeg a 16 évesen 3 gyerekes kisebbségi biztosan megkapja a fejenként 30000 ft-ot!

2011. szept. 28. 18:51
 4/4 Anita1991 válasza:
az előttem válaszolónak üzenem hogy 30 ezret biztos nem kap mert nagyobb városokban is általában max 35 ezer jut egy évre elosztva fejenként biztos nem igy megy... Mellesleg ez attól függ kinek mennyi jön be....
2012. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!