Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bérlőm elvitte a bútorokat...

A bérlőm elvitte a bútorokat a lakásból! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A bérlőm kiköltözött a lakásból, irt egy SMS-t, hogy nem tudja tovább fizetni így elköltözik. Bedobta a postaládába a kulcsokat. A lakásba lépve láttam hogy hiányzik az összes nappali bútor és étkező szett. Közjegyzői kiköltözési nyilatkozat nem volt, és leltár sem lett aláírva. Csak normál szerződés volt. Adózni viszont adóztam rendesen és adtam számlát is! A rendőrség azt mondta hogy ilyesmivel nem foglalkozik. Mert ez nem BTK és nem is bizonyítható nagy valószínűséggel! Szerintetek? Köszönöm a válaszokat!!!
febr. 21. 22:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Vond le a pótlási költséget a kaucióból.
febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Sajnos a két havi kaució ami nálam maradt az nem fedezi az elvitt bútorok árát. Több, mint másfél millió Ft összértékű volt.
febr. 21. 22:50
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
De ez hogyne lenne BTK. Menj vissza a rendőrségre.
febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
8%

"Több, mint másfél millió Ft összértékű volt."


Ki az a hülye aki ekkora értékű bútorokat hagy a lakásában amit kiad albérletnek? Én mindig úgy adom ki a lakásaimat, hogy semmi nincs benne a 4 falon és az ablakokon kívül (annak is örüljenek, hogy azt nem veszem ki). Bármi ami mozdítható azt én magam viszem el. A fürdőbe pedig akkor értékű tükrös szekrényt hagyok amit már a kaució is bőven fedez.

febr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2%
Több évi nyerészkedés után most lett egy kis mínuszod, nem nagy kaland.
febr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Megnézném hogy te mit csinálnál ha ez veled történt volna. Én nem nyerészkedek, hanem bérbe adtam egy luxus lakást amit értelemszerűen nem ingyen fogok kiadni.
febr. 22. 02:18
 7/23 A kérdező kommentje:
Az utolsó előttinek: rengetegen teljesen gépesítve és bútorozottan adnak ki lakást! Ettől még nem vagyok hülye! Nyilván is sokkal magasabb áron lehet kiadni. De a kérdésem lényege nem ez volt, hanem az hogy mit lehet tenni! Köszönöm!
febr. 22. 02:20
 8/23 anonim ***** válasza:
11%
Ügyvédet fogadsz es pereskedsz, bar semmivel se bizonyithatod majd hogy mekkora ertek tunt el szoval tényleg tanulopenz
febr. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Már hogy a fenébe ne lenne ez btk... Kirabolták a lakásodat. Azonnal feljelentést a rendőrségen ismeretlen tettes ellen.

Ha egyszercsak hazamész és minden hiányzik a házból akkor sem kell bizonyítani, hogy volt a nappaliban kanapé, mert életszerű...

febr. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

“annak is örüljenek, hogy azt nem veszem ki”


Vedd ki, ha sikerül úgy is kiadni jár a taps.

Ha összejön akkor én meg falak, padló és tető nélküli, üres házat fogok kiadni ezentúl. Annak is örüljenek…

febr. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!