Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A behajto berelt lakasbol...

A behajto berelt lakasbol elviheti a butorokat?

Figyelt kérdés

Berelek egy lakast butorozottan, meg a poharak sem az enyemek. Bejohet a behajto es elviheti a tulajdonos butorait? Mi van ilyenkor, ha a behajto ellopja a tulaj butorait? Nem vagyok bejelentkezve a lakasba, csak a berbeado tudja, hogy en berlem, de szerintem a behajto kinyomozta, hogy hol lakom.


Mi lesz ha bejon amig nem vagyok itthon es elviszi a tulaj butorait? Fontos, hogy neki papirja arrol, hogy itt lakom biztosan nincsen!



2014. jún. 25. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt viheti, ami a tied, másét nem.
2014. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha bemesz egy berelt lakasba te honnan tudnad, hogy mi kie?
2014. jún. 25. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Számlával bizonyítod. Ha a tulaj nem tudja, úgy veszik a tied és viszik.
2014. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
es ha a lakas berlet a szulom neven van csak en lakom benne? Hivatalos papir persze errol nincs, tehat jogilag mas alberletebol vinne el ingosagot pusztan azert, mert neha latja, hogy ott alszom?
2014. jún. 25. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha nincs mindenről számla és ott helyben nem mutatod be, visznek mindent a poharat is
2014. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, sok "hozzáértő" válasz született, úgyhogy nem árt tisztába tenni a dolgokat.


1. Behajtó nem foglalat ingóságot, csak bírósági végrehajtó

2. Ha az az albérlet nem a bejelentett lakcímet, akkor ott nem fog keresni a bírósági végrehajtó

3. Ha az lenne a bejelentett lakcímed, akkor a bérleti szerződésbe érdemes lenne belefoglalni, hogy milyen ingóságok tartoznak a lakáshoz, melyek a bérbeadó tulajdonában vannak

4. A végrehajtási törvényben meghatározott alapvető ingóságok egyébként sem vonhatók végrehajtás alá (ágy, szék, asztal, szekrény, hűtőszekrény stb.), pontos lista a törvényben

5. Lefoglalni csak az adós tulajdonában lévő ingóságokat lehet, ha a végrehajtó jogsértően járna el, akkor ún. igénypert lehet indítani és természetesen nem csak számlával lehet bizonyítani, ami egyébként nem is lenne életszerű, hiszen senki nem őrizgeti meg évekre a számláit, ha egyáltalán megvoltak bármikor is

2014. jún. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ugy nez ki hogy megis megtalalt egy ismerosomon keresztul. A kerdes az, hogy be mer-e jonni a mas neven berelt lakasba ahova be sem vagyok jelentkezve pusztan arra alapozva, hogy a ket szemevel latja, hogy abban a lakasban elek.
2014. jún. 26. 01:14
 8/8 anonim ***** válasza:
sajnos saját tapasztalat alapján tudok neked válaszolni, volt már nálam behajtó sajnos. ha van jövedelmed akkor azt fogja előnyben részesíteni. ha nincs a neveden az ingatlan akkor onnan nem visz el semmit azt mondod hogy nem a tiéd. vannak olyan dolgok amik mentesülnek a behajtás alól, hűtő, mosógép stb. ha van autód azt viheti. én egy bringára csak azt mondam hogy a fiamé és nem folalkozott vele, nem kellett számlát bemutatni. ha nincs jövedelmed akkor is behajtják később ha majd lesz. attól is függ kinek tartozol, ha az államnak akkor az a rosszabbik eset. de lehet azért eggyezkedni és legyél eggyüttműködő.
2014. jún. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!