Tudnak tenni valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálok rövid lenni.

A nagymamám sajnos megy az öreg otthonba.A ház üresen áll. 3 leány gyermeke van . Édesanyám kiskoromban rám iratta az ő részét ,mert sok tartozása volt. A ház úgy van elosztva, hogy fél van az én nevemen,negyed a lányáén ,a másik negyed a másik lànyáén. Azért lett így,mert szintén az egyik lányának volt tartozása és negyedet adott még édesanyámnak, negyedet a másik lánynak. Később a másik lány vissza adta az ő részét, így lett nekik negyed -negyed rész,nekem fél.

Amikor a régi ingatlant eladták és az újat megvették, maradt pénz,mi abból semmit nem láttunk, ők elosztották (a 2 lány és a nagymamám.)


A kérdésem az lenne,követelhetnek az én részemből?


Köszönöm előre is a válaszokat


febr. 23. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha a neveden van akkor nem. Ha nincs akkor 1/3 mindenkinek
febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nevemem van
febr. 23. 19:17
 3/9 A kérdező kommentje:
Nevemen*
febr. 23. 19:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Kinek a tulajdona volt az eladott ingatlan?
febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A régi? Ugyanígy, ahogy most.
febr. 23. 19:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagy ha úgy kérdezed,az egyik negyed részes testvére nevén van, mert ő vette meg a házat
febr. 23. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
A régi házban voltatok hárman tulajdonosok 1/2, 1/4, 1/4 arányban? Ez lett eladva?
febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A régiben és az újban is fél volt az enyém, negyed -negyed az övék
febr. 23. 19:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Részarányosan jár neked a fennmaradó összegből.


Tudod bizonyítani (pl. a két adásvételivel), hogy volt fennmaradó összeg?

febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!