Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatalok, akiket nem támogatna...

Fiatalok, akiket nem támogatnak a szülei, és alacsony fizetést kapnak és csak egy szobát tudnak kibérelni, hogy oldják meg? Hogy spórolnak? Félre tudnak tenni akár csak egy kevés pénzt is? Mennyit járnak el szórakozni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Szüleimnél lakom, nem kérnek "konyhapénzt" ezzel próbálnak segíteni. Nem olyan rég óta van fix állandó munkahelyem. Egy kicsit tudok félre rakni, a többit elköltöm saját kedvtellésre, ruházatra, ami éppen szűkséges. Nagy kilátásaim nincsenek, de egy kicsit előrébb vagyok annál mint mikor munka nélkül ültem itthon.
2016. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsony fizetés idővel megnő vagy némi munkatapasztalat után találnak jobban fizető állást. Esetleg kimennek külföldre. De ha összeköltöznek valakivel (haver, barát/barátnő), máris többet spórolnak.
2016. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

minimálbért kapok, és csak egy szobát bérlek ki a városban...nehezen oldom meg az biztos..

szüleimre nem számítok, hiszen mikor otthon laktam, anya elvárta hogy havonta legalább 20ezret adjak neki be a háztartásba...

így később önállósodtam, elköltöztem

szóval mindent magam oldok meg...:)

2 naponta főzök, ha nincs kedvem mekizek egyet

szórakozni persze, minden péntek vagy szombat este eljárok :)


ha az embernek van párja, sokkal könnyebb egy albit kibérelni

23 L

2016. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

3-as az élő példája mikor valaki nem tudja kezelni a pénzt.

Az hagyján, hogy minimálbért keres, de még szórakozni is eljár, mekiben kajál...Jól megalapozza az élet további részére az állandó anyagi problémákat.

Ne vedd sértésnek, csak harminc felett én már látom, hogy hány kollégám, ismerősöm küszködik anyagilag, semmire nincs pénzük, a fizetés felét albérletre költik, és szinte mind azért mert rosszul gazdálkodtak és nem gondolkodtak, hogy mi lesz 10-15 év múlva. Persze lehet gyorséttermeken kajálni, hétvégente 5-10 ezret elszórakozni, taxival menni, moziba, fodrászhoz járni, havi 5 ezret mobilnetezni, évente új telót venni, de majd a tényleges felnőttkorban visszaüthet a dolog. Én mellőztem az ilyen "luxus" dolgokat, és most van az, hogy nekem van 8 millió a számlámon, a kollégák meg minden hónapban remegve várják a fizetést, mert elfogyott a pénzük.

2016. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

"anya elvárta hogy havonta legalább 20ezret adjak neki be a háztartásba... "


És akkor még nagyon keveset kért,hiszen ebből egy alapszintű kaja nem jön ki egy hónapban ugye.

2016. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!