Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri ingatlanba tenni a...

Megéri ingatlanba tenni a megtakarítást, hogy védve legyen a mostani inflációtól?

Figyelt kérdés
Vagy erre van-e jobb lehetőség? Egy egyszerű, téliesített nyaralót szeretnék venni belőle egy nyaralóövezetben, nem drágán, csak azért,hogy ne csak úgy gyűljön a pénz miközben romlik a forint. Most pont lenne annyim, hogy ezt meglépjem. Persze akkor már használnám is a nyaralót. Esetleg beleköltöznék, a lakásomat pedig kiadnám. Aztán ha javul a helyzet, eladnám a házat, vagy a lakásomat, attól függően, melyikben szerettem jobban lakni.

febr. 27. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Ez is jó stratégia lehet.

Valamennyire az állampapír is jó lehet, esetleg euróra váltani, és eurós állampapírt venni, valamennyi aranyat esetleg, és kriptót minimálisan, stb.

Ezek mind jó megoldások lehetnek, de nagyon képlékeny a jövő.

febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Csodákat nem tud az ingatlan, ha rendszerváltáskor vettél hogy ingatlant, reálértéken most kb. pont ugyanott vagy.


Szóval az inflációt éppen fedezte, de nyereség nincs rajta.

febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Előzőhöz még annyit, hogy ez csak hosszútávon jön ki. Ha időközben rossz pillanatban vettél, akkor jelen pillanatban is minuszban ülsz. Persze ha meg igazán jó pillanatban, akkor pluszban vagy.


Én most biztos nem vennék befektetési céllal ingatlant, mert baromira túl vannak árazva. Esetleg motivált eladótól, nagykeráron, 30-40 százalékkal olcsóbban, mint a piaci ár.

febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Azok az ingatlanok, amiket állami támogatott, 0-5%os kamatú hitelek segítségével meg lehet venni, azok biztosan túlárazottak - különösen ha nem ilyen ingyenhitelből, hanem saját megtakarításból akarod finanszírozni.


Ha nyaralóra nem lehet ilyen tenyészkölcsönt felvenni, akkor annak az árába nem épült be ez a tétel, így van esélye jó befektetésnek lenni, függően az elhelyezkedése és jellege adta megtérülési potenciáltól.

febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha már valamiylen formában profitot termel, akkor jó lehet. (kiadás, saját lakás kiadás), önmagában csak azért, hogy most egy nyaralóban pihentesd a pénzed, szerintem nem. Egyrészt most elég gatya az ingatlanpiac. Másrészt, ha nézzük a társadalmi folyamatokat, jó eséllyel középtávon csökkenni fog a fizetőképes kereslet az ilyen ingatlanokra (szerintem)
febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát kb ősz környékén beleköltöznék, és akkor a lakásomat kiadnám. Felújítanám, bővíteném is, pl egy télikerttel, hogy kényelmes, állandó lakhatást nyújtson. A városi lakásomat jelenleg havi 100 ezer ftért tudnám kiadni, az ingatlanhoz meg 10 millióért jutnék, ami kocsival 10 percre van a jelenlegi lakóhelyemtől. Ez azt jelenti, hogy ennyit még hozna is a beletett pénz a költségvetésembe. Tehát termelne is úgy, hogy közben reményeim szerint jobban tartaná az értékét, mintha megtakarítási számlán vagy lekötve lenne. Amúgy pár éven belül belterületté lesz nyilváníttatva a nyaralóövezetnek ez a része, az utcát csatornázni fogják, és közvilágítást is fog kapni.
febr. 27. 14:44
 7/17 anonim ***** válasza:
43%
#6: Hát ha erre láttál fejlesztési tervet konkrét dátummal még akkor is baromi kockázatos, pláne ha se csatorna, se közvilágítás se semmi. Szemételszállítás van? Be tudsz egyáltalán oda jelentkezni? És még lehetne sorolni. Ami meg most 10M az jelenleg sem túl kelendő
febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Van szemétszállítás, és az ingatlant a 80-as évektől, az építésétől fogva folyamatosan állandóan lakták, bejelentett lakcímmel. A bejelentkezéssel semmi probléma nem lesz. Az utcában minden második tulajdonos állandó lakos, most van folyamatban az ingatlanok belterületbe vétele, a tulajdonosok nagyrésze csatlakozott ehhez, én is szeretnék majd. Az utca elején építkeznek, két másik házat most újítanak éppen. Az ingatlan elhanyagolt, felújítandó állapota miatt ilyen kedvező az ár. Apránként viszont felújítható, bővíthető, statikus is véleményezte.
febr. 27. 15:03
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
#8: Ja értem, az azért kedvezőbb. Pusztán nagyon óvatosnak kell lenni. Az önkormányzatokat kizsigerelik, bármikor mondhatják azt manapság, hogy elfogyott a pénz, nincs közművesítés, nincs belterületbe vonás határozatlan ideig. Fel kell készülni alaposan arra az esetre, ha nem történik meg az értéknövelés. Egyelőre úgy látom, hogy inkább bizonygatod csak magadnak, hogy meg fog történni.
febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Most kezd esni az ingatlanok ára, én még kivárnék a helyedben, inkább fix állampapírba tenném 2-3 évre most. 2008 után is volt egy válság, és az ingatlan árak 2013-ban érték el a mélypontot.
febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!