Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri ingatlanba tenni a...

Megéri ingatlanba tenni a megtakarítást, hogy védve legyen a mostani inflációtól?

Figyelt kérdés
Vagy erre van-e jobb lehetőség? Egy egyszerű, téliesített nyaralót szeretnék venni belőle egy nyaralóövezetben, nem drágán, csak azért,hogy ne csak úgy gyűljön a pénz miközben romlik a forint. Most pont lenne annyim, hogy ezt meglépjem. Persze akkor már használnám is a nyaralót. Esetleg beleköltöznék, a lakásomat pedig kiadnám. Aztán ha javul a helyzet, eladnám a házat, vagy a lakásomat, attól függően, melyikben szerettem jobban lakni.

febr. 27. 11:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


Te most megerősítést vársz...


Minek írni bármit is? Te már eldontotted, csak félsz belevagni.

febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon szeretnék ott lakni, és nagyon megtetszett a telek, a környék és a ház is, tehát benne van a pakliban, hogy el sem adnám. De persze aggaszt, hogy mi lesz, ha megszorulok, beteg leszek stb, és mondjuk gyorsan kellene a pénz, pont akkor, amikor pangas van. Állampapírra is gondoltam persze, ezen is vacillálok foleg, ezért is írtam ki a kérdést. Most nagyon nyomatják, és sokan veszik. De van, aki szerint becsapós.
febr. 27. 15:32
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
#12: az állampapírban mi a becsapós? A létező legegyszerűbb befektetés, mint egy faék az egész.
febr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha az állampapírral valami komoly baj van, akkor az ingatlanodat is b*szhatod jó eséllyel, erre gondoljál...
febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyban függ, hogy az adott ingatlan, az ország melyik részén található.

Városban, vidéken, milyennek a munkalehetőségek, mennyire okoz problémákat a helyi cigányság, és még hosszan lehetne írni.

Amúgy jó ötletnek tartom, ezt a fajta befektetést.

febr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ez egy üdülőtelep egy nagyobb várostól 5 perces autóútra. Egy domboldalon van a ház, a Dunaparttal párhuzamos utcában, vagyis ház már nincs a szemközti oldalon, csak a vízpart. A környezet kb paradicsomi. Ezért ezt az utcát étékesnek mondják abból a szempontból, hogy nagyon ritkán van itt eladó ingatlan, és mindenki a Dunához közeli, magaslaton álló, szép panorámás nyaralókat keresi. Nos, ez pont olyan, bár ahogy néztem, nem ez a ház van a legmagasabban, de már innen is nagyon szép a kilátás. A ház után nemcsak én érdeklődök, de én csapnék le rá elsőnek kp-val. Szóval nem tudom, amúgy mekkora lett volna rá a kereslet, de sztem viszonylag nagy, az épület lepukkantsága ellenére is. Nincs árvízveszély, mert magasan van az épület. A domb tetején. Idilli a környék, csend van, időnként lehet hallani az országutat, de csak nagyon távolról, meg persze a vontatóhajókat, de az inkább kellemes. Betörésekről sajnos lehetett hallani ezt-azt, mint minden nyaralótelepen. Ez nyomaszt is kicsit. Erre a településre alapvetően nem jellemző, hogy kisebbségi probléma lenne, mert ide többnyire a városból költöznek ki azok, akik természetre meg csendre stb vágynak. Egy időben sikkesnek számított ideköltözni a városunkból, sokan akkor téliesítettek itt nyaralót, vagy kezdtek el építkezni. Szerintem még most is annak számít. Kiköltöző budapestieknek viszont már messze van, ha el is adnám valamikor, nem hinném, hogy ők lennének a célközönség.
febr. 29. 21:53
 17/17 anonim ***** válasza:
62%
#16: Amít így leírtál az alapján nem 10M-es ingatlan, továbbra is azt mondom, van valami kockázat, ami még nem világos. De az eddigiek alapján talán vállalható a kockázat. De te múr úgyis eldöntötted, szóval pontozz le most is;)
márc. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!