Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezen két megtakarítási forma...

Scream85 kérdése:

Ezen két megtakarítási forma közül melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Start-számla: Viszonylag jó rá a kamat, az állam kiegészíti a befizetések után, bárki utalhat rá, csak 18 éves korában fér hozzá a gyermek (igaz ez lehet előny és hátrány is)... viszont egyértelműen hátrányként tekintek rá olyan szempontból, hogy mi van ha egyszer csak az állam gondol egyet és lenyúlják, mint a magánnyugdíj megtakarításokat.

És ugye már korlátozva van az éves befizetés mértéke...bár annyit amúgy sem lenne lehetőségünk félrerakni erre a számlára éves szinten.


Autónyeremény betétkönyv: Ehhez szintén bármelyik családtag/rokon hozzájárulhat, ha bármi olyan élethelyzet adódik és szükség lenne rá akkor visszaváltható készpénzre. Hátránya hogy növekedni nem fog az évek során, viszont van rá esély hogy nyerjen vele egy autót vagy az értékét (igen tudom közel egy lottó telitalálathoz hasonló esélyekkel indulna, de hát sosem lehet tudni :D ), ami szintén elég jó segítség lenne a későbbiekben neki.


Szóval: egyik oldalon a kamatozás/gyarapodás egy olyan "félelemmel", hogy mi van ha időközben benyeli az állam? kontra bármikori hozzáférhetőség, nyerési esélyek, viszont nincs gyarapodás, de nem is veszíted el.


Szerintetek?



febr. 14. 11:10
A kérdező szavazást indított:
Start-számla
Autó nyeremény betétkönyv
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha félsz tőle, akkor oda ne tegyél pénzt, ez ilyen egyszerű.


Én nem élek tőle, ezért teszek rá pénzt folyamatosan. De ez én vagyok.


"Autónyeremény betétkönyv:"


Részemről ezt hülyeségnek tartom.

Vannak piaci megtakrítások a start számlán kívül is. Az egy valóós alternatíva, ez meg egy rossz vicc.


Ballagásra pár tízezerért ajándéknak oké. De ebbe ennél több megtakarítást rakni az a pénzügyi analfabétizmus szintje.



"És ugye már korlátozva van az éves befizetés mértéke..."


Ja, hogy ne lehessen vele nyerészkedni. Az állami jóváírást évi 120ezerrel lehet kimaxolni. Ennek a 10x-esénél többet fizetni start számlára nem volt életszerű, és emiatt keveseket érint.

Olyanok vannak felháborodva, akik azt se tudják mi az a start számla.

febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Betétkönyvből max egyet lehet venni, olyan, mint egy lejárat nélküli lottószelvény, inkább szórakoztató, semmint valós megtakarítás.
febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Én a start-számlára, babakötvénybe csak annyit teszek, hogy a támogatás mértéke a legnagyobb legyen, ez most havi 10 ezer. A többit saját néven gyűjtöm szintén állampapírban. A babakötvény egyik legnagyobb hátránya az, hogy a gyerek nevén van.
febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

A felsoroltak között nem szerepel olyan, amelyikbe érdemes lenne gyűjtögetni...


Légy kreatívabb, gondolj a tőzsdére, nyiss brókerszámlát, ha azt akarod, hogy a megtakarításodnak legyen értelme is (= HOZAM).

febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket a termékeket nem ajánlom.

Vannak sokkal jobb befektetések is.

febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!