Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajándék pénzek miatt nem fog...

Ajándék pénzek miatt nem fog rámszállni a NAV?

Figyelt kérdés
általában szoktam kapni szüleimtől havi 20-30 ezret kp-ban ajándékba, ami egyből viszek befizetőautomatába mert szinte csak kártyával fizetek. ha valamikor is átvilágítanának valami miatt, és feltűnnek ezek a pénzek valakinek, nem fogják azt hinni hogy valami kis alkalmi feketemunkából van és nem adóztam utána?
febr. 27. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Havi 20-30ezer? Mond azt, hogy nyertél a realmadrid meccseken és kész. Ez nem az az összeg, amit a nav megpiszkál. Ha van lehetőséged, szólj a szüleidnek, hogy hova utalják. Akkor látszik, hogy családon belüli ajándékozásról van szó, ami ma már ingatlanok esetében is illeték és adómentes.
febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Á, nem foglalkoznak ilyesmivel. Ha aggódsz fizess nyugodtan kp-vel.
febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Eközben a NAV központban:


-Te Sanyi, amíg felgöngyölítem ezt a 650 milliárdos áfacsalást, meg megírom a határozatot a 87 milliós adóbírságról ennek a feketéző kft-nek, addig néz már rá erre a gyerekre… már harmadjára fizet be a 0,02 milliós összegeket a bankba, tuti pénzt mos anyukának…

febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fognak.
febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!