Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem szántóföld-részt,...

Örököltem szántóföld-részt, amit szeretnék eladni, de bérbe van adva, a bérlő nem akar (érthető okból) elállni a szerződéstől, így viszont a környékbeli gazdákat nem érdekli a terület. Hogyan (hol) tudnám eladni, illetve mennyi lenne a valós értéke?

Figyelt kérdés
Az OTP kalkulátora 1 hektárra 1,4mft-ot ír 2023-ban az irányítószám alapján.

márc. 3. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A reális értéket sok minden határozza meg (méret, művelhetőség, AK, elhelyezkedés, esetleges jogok rajta stb stb.), írtam választ nemrég, keress rá.

Az eladást a bérlő megakadályozni nem tudja, de a bérleti szerződéssel együtt keress fel egy ügyvédet, elég komplex dolog a termőföld kereskedés

márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a bérlő nem akarná megvenni?
márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
lehet, hogy érdekli, de nem tuti.
márc. 14. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Vajon a két pontozózseni mit gondolt?

Az egyetlen releváns választ lehúzni nullára...


#1

márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!