Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A földbérlő nem fizet bérleti...

A földbérlő nem fizet bérleti díjat. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
A bérlő igazi nagymagyar,a luxusautó, és csodapalotája megvan,de korrektül fizetni a másik magyarnak,nos azt nem szeret.

2014. szept. 20. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Ezek szerint van albérlő is? Vagy miért hívod főbérlőnek?


Amúgy: Lakástörvény szerinti fizetési felszólítás. Ha továbbra sem fizet: felmondás.

Ha nem megy ki: kiürítési per, ahol a hátralékot is kéred.

2014. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

xD LOL FÖLDbérlőnek hívja, nem FŐbérlőnek!


Add ki másnak vagy műveld te! Fizetési meghagyás amúgy...

2014. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

mondd fel a szerződést a nemfizetés miatt, aztán ha mégis odamegy a földedre az már birtokháborítás.

feljelentheted és rendőrt is hívhatsz.

2014. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ok,köszi,de gondolom a felmondás előtt fizetési meghagyás kell stb.hogy megy ez pontosan?hol találok megfogalmazott fizetési meghagyást?
2014. szept. 21. 10:04
 5/17 anonim ***** válasza:

A fizetési meghagyásnak nincs köze a felmondáshoz!


Fizetési FELSZÓLÍTÁS kell a felmondás előtt.


A fizetési meghagyással csak elmaradt bért tudsz követelni, de az a bérleti jogviszonyt nem érinti.

2014. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A fizetési meghagyásról azoknak, akiknek ezen a téren hiányosak az ismeretei:

[link]


Kérdező, fordulj ügyvédhez v. közjegyzőhöz!

2014. szept. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A fizetési meghagyással,ha nem fizet,akkor a bérleti jogviszont is megszüntethetem,nem?
2014. szept. 23. 20:40
 8/17 anonim ***** válasza:
annak ahhoz semmi köze. Azt megszüntetheted amúgy is.
2014. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem megy sehogy akkor tárcsázd ki a pi*ába vetést.

Lehet, hogy csúnyán fog nézni, de könyörgöm, ingyen semmi sincs. Fizet fizet, termesszen. Ha nem húzzon a francba, biztos vagyok, hogy lesz helyette 3-4 ember aki szerződést tol az orrod alá. Ennyi. Erre felé is vannak ilyen ingyen élő semmire kellők, de ezekkel ne akarj demokratikus úton megegyezésre jutni.

2014. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A vetést nem tudom kiszedni több ok miatt sem:


1,a bérlő sem csinált semmit a földdel,még tavalyi energiafű van benne.Gazdag budai aki felvásárol és bérel földeket a környéken,úgy gondolta,hogy a terület alapú támogatásokkal csinálja a nagy üzletet,termeléssel nem nagyon foglalkozik


2,én sem értek ilyen dolgokhoz, én is városi vagyok,így ehhez fel kell bérelni valakit, annak fizetni,ugyanakkor nem mennék sokra vele,mert a bérlő a terület alapú pénzekre megy.

2014. okt. 6. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!