Hogyan fektessem be?

Figyelt kérdés
Örököltünk egy nagyobb összeget, legalábbbis nekünk nagyon nagy összeget(19M forint). Hogy lenne érdemes eltenni, vagy befektetni? Nektek mi vált be? a teljes összeg 22M forint lenne, a mi megtakarításunkkal együtt. Nem akarom hogy a bankszámlán álljon.

márc. 14. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A rendelkezésre álló információk (hiánya) alapján részvényekbe.

De mondhattam volna akármit…

márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha ez kérdésként felmerül, akkor állampapír, mondjuk fixmáp.
márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Amíg nem vagy képben a befektetésekkel kapcsolatban addig állampapír. Aztán ahogy egyre jobban képben leszel, látni fogod hogy érdemes egy diverzifikáltabb portfóliót kialakítani, hogyan érdemes súlyozni a különböző eszközöket a portfóliódban.
márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akárkit kérdezel, mindenki a saját "portékáját" fogja az egekig magasztalni neked, legyen az bankos, biztosítós, ingatlanos, vagy bróker.

És akkor a kripto gurukról még nem is beszéltem.

Szóval, ha nem akarsz gyorsan "meggazdagodni", vagy elszegényedni, akkor állampapírt vegyél kincstári számlán.

márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az például lehet egy jó módszer, hogy a 22 millát beteszed állampapírokba (nem feltétlen egyfélébe), és a kapott kamatokból vagy egy részéből veszel majd kockázatosabb eszközöket.
márc. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Örököltünk egy nagyobb összeget"

Attól függ, hogy hányan örököltétek, jó eséllyel minden örökös mást akar majd.

Vagy ez a 19 misi már a saját részed?

márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mások is állampapírt ajánlottak, szóval az lesz a vége szerintem. És nem akarok belőle meggazdagodni, csak amiatt kérdeztem, mert nem akarom hogy elértéktelenedjen, nekem az is elég ha nagyjából tartja az értékét. Illetve igen ez a pénz már saját rész.
márc. 15. 12:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az állampapír a legkisebb kockázatú befektetési forma, ezzel lehet legkevésbé bukni - cserébe a kamata sem annyira magas, mint más, kockázatosabb befektetéseké. Ha nem értesz a befektetésekhez, akkor leginkább ezt a formát érdemes választani. Főleg mivel az állam szinte minden mást el is kezdett extra adókkal sújtani, hogy minél inkább az állampapír felé tereljenek minden lakossági befektetést.


Állampapírt mindenképp az államkincstárnál érdemes venni, ahol ingyenes a számlanyitás, számlavezetés, illetve tranzakciós és egyéb díjak sem terhelik, mint a bankoknál.


A befektetési lehetőségeknek, pénzügyi alapoknak pedig nézz utána és fejleszd a tudásod, hogy minél jobban képben legyél a gazdaság működésével.

márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!